حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

kiani tf

کیانا کیانی

کارشناس فروش
09196863564
(231) 021-49143
آقای

میلاد مقدم

مدیر فروش
09105450942
(219) 021-49143
آقای رضا نژاد

حسین رضا نژاد

کارشناس خرید
09196863567
(221) 021-49143

درخواست پیش فاکتور

ورق استیل

از ورق استیل در صنایع استراتژیک و مهمی که نیازمند قطعاتی با استحکام و مقاومت به خوردگی بالا باشد، به کار می رود. مثلا از ورق استنلس استیل در ساخت تجهیزات صنایع غذایی، دارویی، پزشکی، لوازم آشپزخانه و خانگی، پتروشیمی، خودرو سازی و… استفاده می شود. تجارت فلز یکی از تأمین و وارد کنندگان ورق استنلس استیل برندهای معتبر جهانی از کشورهای اروپایی، چین، تایوان و هند است. 

 

انواع ورق استیل در گریدهای متنوع

 

استنلس استیل بیش از 100 گرید مختلف را شامل می شود که به چهار گروه اصلی آستنیتی، فریتی، مارتنزیتی و داپلکس تقسیم می شوند و هر کدام خواص و ویژگی های منحصر بفردی را ارائه می دهند. در حالت کلی آهن یک ماده فرومغناطیسی بوده که جذب آهن ربا می شود اما خواص مغناطیسی فولاد زنگ نزن وابسته به ریزساختار آلیاژ و چگونگی قرار گیری اتم ها در آن است. که گریدهای آستنیتی غیر مغناطیسی یا اصطلاحا نگیر هستند یا به عبارتی جذب آهن ربا نمی شوند و گریدهای فریتی و مارتنزیتی جذب آهن ربا شده و مغناطیسی یا اصطلاحا بگیر هستند.

فروش مقاطع استیل ۴۹۱۴۳ - ۰۲۱

ورق استیل

خواص آلیاژهای ورق استیل

 

 آلیاژهایی که در ساخت ورق های استیل استفاده می شوند نسبت استحکام به وزن و مقاومت خوردگی بالا، استحکام حرارتی (تا ℃1200 )، شکل پذیری، قابلیت جوشکاری خوب و به طور کلی خواص فیزیکی و شیمیایی خارق العاده ای دارند. ورق استنلس استیل قابلیت بازیافت 100% دارد از این رو فرآوری و استفاده از محصولات ورق استیل آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند.

در طبیعت عناصر خالص عمومأ با سایر مواد و عناصر موجود در اطرافشان واکنش می دهند. آهن نیز با اکسیژن و مواد شیمیایی خورنده واکنش داده و خورده می شود. استنلس استیل حدودأ صد سال است که وارد بازار محصولات فولادی شده و انقلابی در صنایع مدرن بپا کرده است.

شرکت تجارت فلز  ورق استیل را در گریدهای 304L، 316L، 310، 310S، ، 321، 410، 420 و 430 عرضه می کنیم. مشتریان عزیز می توانند با توجه به نیاز خود از کارشناسان ما کمک گرفته و ورق استنلس استیل مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه کنند.

ورق استنلس استیل باید حداقل حاوی 10.5% وزنی کروم باشد تا با ایجاد لایه ای پسیو و نامرئی از اکسید کروم از خوردگی ورق استیل جلوگیری شود یا اصطلاحا زنگ نزن شود. 70% استنلس استیل مورد استفاده در صنایع مختلف جهان جزء گریدهای آستنیتی هستند و گرید 304 رایج ترین آلیاژ استنلس استیل مورد استفاده در صنایع مختلف است.

 

امروزه چین بزرگ ترین تولید کننده استنلس استیل در جهان است و شرکتی مانند تیسکو یک برند چینی شناخته شده در صنعت تولید ورق های استنلس استیل است. کشورهایی مانند تایوان، کره جنوبی و هند نیز ورق های استنلس استیل خود را در بازار بورس جهانی عرضه می کنند.

 

ظاهر زیبا، مقاومت خوردگی بالا و هزینه های نگهداری پایین ورق استنلس استیل کاربردهای آن را در صنایع مختلف گسترده کرده است. در حالیکه قیمت ورق های استنلس استیل بالاتر از ورق های فولاد کربنی است اما چون عمر مفید آن ها بالاتر است موجب می شود استفاده از ورق های استنلس استیل در محیط های خورنده و حساس مقرون بصرفه شود.