حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

kiani tf

کیانا کیانی

کارشناس فروش
09196863564
(231) 021-49143
آقای

میلاد مقدم

مدیر فروش
09105450942
(219) 021-49143
آقای رضا نژاد

حسین رضا نژاد

کارشناس خرید
09196863567
(221) 021-49143

درخواست پیش فاکتور

ورق آلیاژی

فولاد آلیاژی ترکیبی از آهن، کربن و عناصر آلیاژی است که دارای گرید­های مختلفی می باشد. انجمن جهانی فولاد بیش از 3500 گرید فولادی را معرفی کرده است که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به ­فردی هستند. گستردگی گرید­های مختلف ورق آلیاژی این امکان را فراهم می کند تا در طیف وسیعی از کاربرد­ها مورد استفاده قرار گیرند.بهینه سازی خواص فولاد برای استفاده در هر کاربرد مجزایی فراتر از تغییر ترکیب شیمیایی آن است. فرآیند تولید محصولات فولادی تاثیر بسزایی بر خواص مقاطع تولید شده دارد.

 

ورق آلیاژی نورد گرم چیست؟

 

ورق آلیاژی نورد گرم شده یا در اصطلاح صنعتی ورق گرم، در گریدها و اندازه های مختلفی به صورت شیت یا کویل در بازار صنعت محصولات فولادی موجود هستند. بیلت های فولادی در دمایی بالا­تر از دمای تبلور مجدد فولاد (معمولا بالای ℃927) با عبور از بین غلتک های نورد ابعادشان تغییر کرده و به ورق با ضخامت ها و ابعاد مدنظر تبدیل می ­شوند. برای اینکه کیفیت سطح و ابعاد نهایی تا حدودی دقیق باشد، بیلت ها یا شمش های فولادی از بین مجموعه ای از غلتک ها عبور می کنند. 


چون دمای عملیات نورد بالاست فرآیند تغییر شکل و ابعاد فولاد راحت تر از نورد سرد انجام می شود. همچنین چون تغییر شکل با دما صورت می­ پذیرد تنش پسماند ناشی از عملیات در ورق باقی نمی ماند و نیازی به تنش زدایی و عملیات حرارتی ثانویه نداریم. اما چون بعد از خنک شدن ورق فولادی کمی منقبض می شود، دقت کنترل ابعاد آن پائین می آید.

ورق آلیاژی

قیمت ورق آلیاژی نورد گرم

برای تولید ورق فولادی از طریق نورد گرم به پردازش کمتری نسبت به تولید با روش نورد سرد نیاز دارد از این رو قیمت ورق آلیاژی تولید شده با فرآیند نورد گرم ارزان تر است. از ورق های نورد گرم بیشتر برای مواردی که تلورانس ابعادی و فینیش ظاهری سطح مهم نباشد استفاده می شود.


شرکت تجارت فلز ورق های آلیاژی را در گریدها، ضخامت و ابعاد گوناگونی به مشتریان خود عرضه می کند. در صورت نیاز می توانید از مشاوران خبره ما کمک گرفته و ورق آلیاژی متناسب با نیاز خود را ثبت سفارش کنید. اگر ابعاد ورق مورد نیازتان مطابق با اندازه های فابریک ورق نمی باشد می توانید از خدمات برشی که ارائه می دهیم استفاده کرده و متناسب با نیازتان ابعاد ورق را تغییر دهید.قیمت ورق آلیاژی نسبت به ورق فولاد ساده کربنی به دلیل اضافه شدن عناصر آلیاژی گران قیمت به ترکیب شیمیایی آن، بالاتر است.

 کاربردهای ورق های آلیاژی در صنایع

ورق های آلیاژی کربن بالا دارای استحکام، سختی و مقاومت به سایش بالا و ورق های آلیاژی کم کربن دارای قابلیت جوشکاری، شکل پذیری و تافنس بالاتری نسبت به پر کربن ها هستند. برای بهینه کردن خواص ورق آلیاژی به آن عناصری مانند نیکل، مولیبدن، کروم، وانادیوم، منگنز، فسفر، گوگرد و… اضافه می کنند که مقدارشان در گریدهای مختلف، متغیر است.

برخی از کاربردهای ورق های آلیاژی به شرح زیر است:

  • ساخت تجهیزات مورد استفاده در پالایشگاه های نفت، گاز و پتروشیمی
  • استفاده در پروژه های عمرانی
  • ساخت مبدل های حرارتی
  • لوله سازی و استفاده در لوله کشی های صنایع عمومی
  • هواپیماسازی و خودروسازی
  • ساخت راه و پل
  • استفاده در صنایع دریایی و کشتی سازی
  • استفاده در صنعت حمل و نقل

ورق های آلیاژی داخلی در کارخانه هایی مانند فولاد مبارکه اصفهان، کاویان و اکسین اهواز تولید شده و نمونه های خارجی از کشورهایی نظیر چین، کره، اوکراین، روسیه و بلژیک وارد می شوند.