خلاصه اخبار فولاد در روز جمعه و شنبه

خلاصه اخبار فولاد در روز جمعه و شنبه

خلاصه اخبار فولاد در روز جمعه و شنبه

تولید ۳۲ میلیون تن فولاد خام
وزیر صنعت، معدن و تجارت محمد شریعتمداری :تولید فولاد خام در کشور به ۳۲ میلیون تن تولید رسیده که رسیدن به ۵۵ میلیون تن تولید را در افق ۱۴۰۴ پیش بینی کرده ایم.

محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در آئین افتتاح همزمان پروژه های مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر و طرح های اقتصادی و زیر بنایی استان کرمان در شهرستان سیرجان افزود: ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور در دست کار است که رشد فیزیکی آن ۵۷٪ است و با بهره برداری از آنها بخش زیادی از اشتغال مورد نیاز کشور تامین می شود. سرزمین کرمان را بهشت زمین شناسی خوانده اند و دولت های یازدهم و دوازدهم دولت شکوفایی زمین شناسی خواهد بود.

در تحقق رشد ۸٪ کشور یکی از مهمترین نیازهای ما دسترسی به سرانه مناسب مصرف فولاد است که این سرانه در حال حاضر ۲۳۰ کیلو است و باید به ۵۰۰ کیلو افزایش یابد و فعالیت های انجام شده در حوزه صنعتی، این رشد را کفایت می کند. یکی از مهمترین نیازهای ما برای تحقق رشد هشت درصدی، هشت میلیارد تومان منابع برای فعالیت های درون صنعت فولاد است که تامین آن پس از فضای پسابرجام قطعی است. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مهمترین نیازهای توسعه فعالیت های معدنی کشور، فعالیت های اکتشافی است و امروز سازمان زمین شناسی را برای ایجاد یک تحول در عرصه زمین شناسی آماده کرده ایم و در این زمینه از تجربیات جهانی نیز استفاده خواهیم کرد. توازن در زنجیره فولاد از موضوعات مهمی است و در این دولت سعی شده که این توازن ایجاد شود.شریعتمداری عنوان کرد: ۶۲٪ تولید فولاد خاور میانه در ایران انجام می شود و بخش زیادی از آن در دولت های یازدهم و دوازدهم بوده است.یکی از کارهای مهم مجموعه گل گهر سیرجان، توجه به مسئولیت های اجتماعی بوده است.

افتتاح مجتمع فلات مرکزی گندله سازی بافق یزد افتتاح شد.
محمد شریعتمداری در سفری کوتاه به بافق ضمن بازدید از پیت معدن چغارت و صنایع جوار معدنی بافق، کارخانه گندله سازی مجتمع فلات مرکزی این شهرستان را با اشتغالزایی ۳۵ تا ۵۰ نفر افتتاح کرد.

مجری طرح گندله سازی فلات مرکزی در مراسم افتتاح گفت: این طرح یکی از طرح های پژوهش محور و محصول سال ها مطالعه و تحقیقات است. بخشایش افزود: این طرح، یک طرح کم آب خواه است و بدون نیاز به آب می تواند فرایند گندله سازی را تکمیل کند در حالیکه در سایر روش ها به ازای تولید هرتن گندله ۲۰۰ لیتر آب مصرف می شود. فرماندار بافق هم گفت: این کارخانه، سالانه ۴۰۰ هزار تن تولید گندله دارد که خوراک کارخانه های فولاد کشور است. سنگ آهن مرکزی بافق زیر نظر وزارت صنعت ، معدن تجارت و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است.

مرکز شهرستان ۵۰,۰۰۰ نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شرق یزد قرار دارد. معاون اول رییس جمهوری به اتفاق رییس سازمان میراث فرهنگی و چهار وزیر کابینه دولت، صبح روز شنبه برای افتتاح چند طرح به مناسبت دهه فجر، وارد فرودگاه شهید صدوقی یزد شدند. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری، علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سومین روز از ایام دهه فجر وارد یزد شدند. افتتاح چند طرح صنعتی و تولیدی و از جمله طرح تولید فولاد یک میلیون تنی و واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی چادرملو و طرح توسعه صنایع لاستیک تولید کننده تایرهای رادیال سیمی سواری، تایرهای رادیال سیمی مینی بوس و وانت از جمله طرحهایی است که امروز افتتاح می شود.

واحد تولیدی یاس کیسه تولید کننده انواع گونی و نخ نیز در میبد و بازدید از معدن سرب و روی مهدی آباد مهریز و شرکت در شورای اداری استان یزد از دیگر برنامه های سفر اسحاق جهانگیری و هیات همراه به یزد است.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید