صادرات میلگرد به انگلیس

صادرات میلگرد به انگلیس

صادرات میلگرد به انگلیس

صادرات میلگرد ذوب آهن به کشور انگلیس
مهدی سرلک مدیر بازاریابی شرکت ذوب آهن اصفهان از صادرات نخستین محموله میلگرد تولیدی این شرکت به انگلیس خبر داد. این محموله شامل پنج هزار تُن میلگرد به ارزش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار است که روز گذشته در بندرعباس به مقصد لندن بارگیری شد.

مبلغ پیش فروش این قرارداد ۲ ماه قبل به شرکت ذوب آهن اصفهان پرداخت شد و قرارداد دیگری نیز با یک شرکت انگلیسی منعقد شده است.مدیر بازاریابی شرکت ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: براساس قرارداد جدید تا چندماه آینده دومین محموله میلگرد ذوب آهن اصفهان به وزن ۱۰ هزار تُن به انگستان صادر خواهد شد. سرلک با بیان اینکه شرکت ذوب آهن اصفهان در حال مذاکره با خریداران انگلیسی برای قراردادهای بیشتر است، گفت: اولین بار است که میلگرد تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان به بازارهای یک کشور معتبر اروپایی راه می یابد و این حاصل تلاش یکسال اخیر صنعتگران ذوب آهن اصفهان است که توانستند زمینه ارتقای کیفیت محصولات تولیدی را افزایش و استانداردهای مورد نظر کشورهای اروپایی را به دست آورند.

رشد ۱۴۵٪ ارزش صادرات محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان
مدیر بازاریابی شرکت ذوب آهن اصفهان در ادامه به میزان صادرات محصولات این شرکت از اول فروردین تا ۲۰ دی امسال اشاره کرد و افزود: در این مدت ۹۲۰,۰۰۰ تن محصولات فولادی و فرعی شرکت ذوب آهن اصفهان به ارزش ۱هزار و ۲۳۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان صادر شده است. بر این اساس میزان صادرات محصولات ذوب آهن اصفهان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن ۸۴٪ و از لحاظ ارزش مالی ۱۴۵٪ افزایش یافته است.

مدیر بازاریابی ذوب آهن اظهارداشت شرکت ذوب آهن از کشورهای چین، تایلند، برمه، اندونزی، ویتنام، پاکستان، افغانستان، عراق، ترکمنستان، اردن، مصر، انگلستان، بلژیک، هلند، قطر، عمان و امارات عربی متحده به عنوان کشورهایی نامبرد که در ۹ ماه گذشته محصولات فولادی و فرعی شرکت ذوب آهن اصفهان به آنها صادر شده است. مدیرعامل شرکت ذوب آهن احمد صادقی اصفهان ۱۹ اردیبهشت امسال اعلام داشت: شرکت ذوب آهن اصفهان که برخی با انتشار اخبار غیر واقع درصدد تضعیف جایگاه این مجموعه و بی اثر جلوه دادن آن در اقتصاد ملی هستند، نه فقط سرپا و با تمام توان مشغول به تولید است بلکه رشد ۱۰۰٪ صادرات را درسال گذشته داشته و با تنوع بخشی به محصولات درصدد ورود به بازارهای جدید است.

افزایش صادرات و تلاش برای دستیابی به بازارهای جدید صادراتی را از جمله سیاست های این واحد صنعتی عنوان کرد که دستاورد آن در سال ۱۳۹۵ رشد ۱۰۰٪ میزان صادرات محصولات نسبت به سال قبل از آن بود که به رقم حدود ۷۰۰,۰۰۰ تن رسید و پس از سالها، صادرات تیرآهن به کشورهای اروپایی از سرگرفته شد.امروز با توجه به شرایط بازار، امکان صادرات ۵۰۰ هزار تن چدن نیز به کشورهای اروپایی فراهم شده است که امسال با راه اندازی مجدد کوره شماره یک انجام می شود.ذوب آهن اصفهان بزرگترین واحد فولاد سازی قطعات ساختمانی در ایران است. این شرکت فولادسازی با حدود نیم قرن فعالیت در عرصه صنعت فولاد کشور سال گذشته ۲.۷میلیون تن فولاد خام تولید کرد. ذوب آهن اصفهان در ۵۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید