افزایش شاخص بورس توسط شرکت های فولادی

افزایش شاخص بورس توسط شرکت های فولادی

افزایش شاخص بورس توسط شرکت های فولادی

شاخص بورس با حمایت نمادهای فولادی و معدنی ۱۶۸ پله رشد کرد و به جایگاه ۹۵ هزار و ۵۷۷ واحدی رسید.

در معاملات امروز یک میلیارد و ۱۱۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲ هزار و ۵۶۲ میلیارد ریال در ۵۱ هزار و ۳۰۴ نوبت داد و ستد شد. بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، ۵۲ واحد رشد کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۲ واحد کاهش یافت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز یک واحد کاهش یافت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است. همچنین شاخص آزاد شناور ۲۷۸ واحد بالا رفت؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) ۲۶۷ واحد بالا رفت، اما شاخص بازار دوم بورس ۴۳۷ واحد پایین آمد.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز بورس صدرنشین بود؛ در این گروه ۱۲۶ میلیون سهم به ارزش ۳۷۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.گروه خودرو به ارزش ۱۴۱ میلیارد ریال و کانی های فلزی به ارزش ۱۳۴ میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.در رده چهارم، گروه شیمیایی با معاملاتی به ارزش ۱۱۲ میلیارد ریال جای گرفت.گروه بانک ها نیز با معاملاتی به ارزش ۷۸ میلیارد ریال رده پنجم را از آن خود کرد.
در معاملات امروز نمادهای فولاد، کچاد (صنعتی و معدنی چادرملو)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، ومعادن (توسعه معادن و فلزات) و فخوز (فولاد خوزستان) بیشترین تاثیر مثبت را رشد شاخص داشت اما اخابر (مخابرات) و شپنا (پالایش نفت اصفهان) بالاترین تاثیر منفی را داشت.

شاخص کل فرابورس (آیفکس) با بیش از ۱۰ واحد رشد، به جایگاه یک هزار و ۱۱۰ واحد صعود کرد.حجم معاملات در بازار‌های ۹ گانه به بیش از ۳۸۸ میلیون ورقه و ارزش آن نیز به بیش از ۱هزار و ۸۳۶ میلیارد ریال رسید.نمادهای زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، هرمز (فولاد هرمزگان جنوب)، ذوب (ذوب آهن) و خراسان (پتروشیمی خراسان) بیشترین سهم را در رشد امروز فرابورس داشت.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید