واگذاری شرکت توسعه ملی به فولاد خوزستان

واگذاری شرکت توسعه ملی به فولاد خوزستان

واگذاری شرکت توسعه ملی به فولاد خوزستان

مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از واگذاری کارخانه های کنسانتره و گندله سازی شرکت توسعه ملی به شرکت فولاد خوزستان خبر داد.

واگذاری کارخانه های فرآوری شرکت توسعه ملی در مجتمع معدنی سنگان به شرکت فولاد خوزستان، گامی موثر در مسیر سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، خصوصی سازی و خروج بانک ها از بنگاه داریست که این دستور همسو با حمایت از تولید صورت گرفته است. در شش ماه دوم سال ۱۳۹۶ واحد تولید کنسانتره شرکت توسعه ملی در منطقه سنگان خراسان با ظرفیت تولید ۲٫۵ میلیون تن در سال با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت معدن و تجارت افتتاح شد. به گفته مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو با توافق حاصل شده به همراه یک واحد گندله سازی در حال احداث با ظرفیت ۲٫۵ میلیون تن در همان منطقه به شرکت فولاد خوزستان واگذار شده است.

در گذشته به دلیل واگذاری های غیراصولی و غیرتخصصی، زنجیره تولید بویژه در بخش فولاد شکست و شرکت بزرگی مانند فولاد خوزستان از زنجیره فولاد خارج شد.در نشست مشترک با نماینده مردم خواف و رشتخوار و مدیران فولاد خوزستان و توسعه ملی، درباره نحوه تسهیل انتقال سهام کارخانه های کنسانتره و گندله سازی تبادل نظر شد.در ماه های اخیر طرح ۲٫۵ میلیون تنی کنسانتره توسعه ملی در منطقه سنگان راه اندازی شد و گفت و گوهایی درباره راه اندازی بموقع کارخانه گندله سازی در نیمه نخست سال جدید صورت گرفت.

کرباسیان از برنامه شرکت فولاد خوزستان در انجام مسئولیت اجتماعی در منطقه خواف و سنگان سخن گفت و افزود: این شرکت، برنامه توسعه ای در زمینه طرح جامع فولاد برای رسیدن به هدف ۵۵ میلیون تن فولاد ارایه کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

پس از برگزاری جلسه مشترک میان رییس هیات عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت توسعه ملی، مدیرعامل فولاد خوزستان و نماینده مردم خواف و رشتخوار ۲ واحد گندله سازی و تولید کنسانتره شرکت توسعه ملی به فولاد خوزستان واگذار شد.در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ واحد تولید کنسانتره شرکت توسعه ملی در منطقه سنگان خراسان با ظرفیت تولید ۲میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد که به گفته کرباسیان، با توافق حاصل شده به همراه یک واحد گندله سازی در حال ساخت با ظرفیت ۲میلیون و۵۰۰هزار تن در همان منطقه به شرکت فولاد خوزستان واگذار شده است.

منطقه سنگان به عنوان عسلویه معدنی ایران معرفی شده است که به خاطر کشف ذخایر بسیار زیاد در حوزه سنگ آهن اکنون واحدهای فرآوری زنجیره فولاد نیز در آن به بهره برداری رسیده‌اند که از جمله آنها واحد تولید ۲٫۵ میلیون تن کنسانتره شرکت توسعه ملی و واحد ۲٫۵ میلیون تنی گندله اپال پارسیان بود که نیمه دوم امسال افتتاح شدند و طرح‌هایی همچون طرح دو و نیم میلیون تنی تولید گندله توسعه ملی در حال احداث هستند که انتظار می‌رود در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید