اخبار فولادی و سنگ آهن چین

اخبار فولادی و سنگ آهن چین

اخبار فولادی و سنگ آهن چین

بهای معاملات آتی سنگ آهن چین همسو با معاملات آتی میلگرد فولادی روز دوشنبه با وجود کاهش موجودی به دلیل نگرانی‌ها نسبت به تقاضای پایین دستی کمتر، سقوط کرد.
بهای معاملات سنگ آهن برای تحویل در سپتامبر در بازار بورس کالای دالیان ٪۲٫۱ کاهش یافت و به ۷۰٫۲۰ در هر تن رسید. بهای معاملات آتی میلگرد فولادی در بازار شانگهای ٪۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۳۳۹۳ یوان در هر تن رسید. روند کاهش موجودی میلگرد هفته گذشته ادامه یافت و با ۵۲۱ هزار و ۶۰۰ تن کاهش، به ۸٫۶۸ میلیون تن رسید. در این بین، آمار شرکت “مای استیل” نشان داد سنگ آهن دپو شده در بنادر چین ۷۳۱ هزار و ۶۰۰ تن در مقایسه با یک هفته قبل کاهش یافت و به ۱۶۰.۴ میلیون تن رسید. به گفته ژو هائو، تحلیلگر شرکت “اورینت فیوچرز”، فرآیند کاهش موجودی محصولات فولادی به آرامی انجام می‌گیرد و به بهبود فضای بازار کمک می‌کند.
با این‌همه دورنمای تقاضای ضعیف در بازارهای داخلی و خارجی به فشار منفی بر قیمت‌ها اضافه می‌کند. رگولاتور اوراق بهادار چین روز جمعه اعلام کرد این کشور به سرمایه گذاران خارجی اجازه خواهد داد از چهارم ماه مه در بازارهای معاملات آتی سنگ آهن فعالیت کنند. اقدام مذکور جدیدترین تلاش پکن برای بین‌المللی کردن بازارهای کالاهای خود است. البته گشودن بازار معاملات آتی سنگ آهن تاثیر محدودی بر قیمت‌ها خواهد داشت زیرا قیمت‌های بازار دالیان با بازار سنگاپور مرتبط است. بر مبنای آمار “مای استیل”، نرخ استفاده کوره‌های ذوب آهن کارخانه‌های فولادسازی چین هفته گذشته ۱٫۹۳ درصد رشد کرد و به ۶۶٫۹۹ درصد رسید که بالاترین میزان از اوایل نوامبر به این طرف بود. طبق آمار متال بولتن، سنگ آهن با عیار ٪۶۲ برای تحویل به بندر کینگدائوی چین روز جمعه ۲۵ سنت در هر تن افزایش یافت و به ۶۴٫۹۶ دلار در هر تن رسید.

حمایت دولت چین از معاملات فیوچرز سنگ آهن
دولت چین جهت قدرت بخشیدن به بازار سنگ آهن از ۱۴ اردیبهشت به سرمایه گذاران خارجی اجازه خواهد داد تا در تجارت آتی (فیوچرز) سنگ آهن بازار داخلی چین ورود پیدا کنند.
به گزارش اخبار فلزات و به نقل از کالاخبر ، ​بررسی و تحلیل معاملات آتی سنگ آهن در بورس کالای دالیان در اواخر ماه مارس نشان می دهد که دولت چین قوانینی برای هدایت سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازار آتی را در دست اجرا دارد. تحلیل یک: معرفی سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار آتی سنگ آهن داخلی آن هم در بورس کالای دالیان DCE به توسعه گسترده مبنای قیمت پایه و همینطور تقویت تجارت جهانی سنگ آهن کمک خواهد کرد. تحلیل دو:اقدام فوق نشان می دهد که شاخص CSI یا Custeel Index که در واقع شاخص جدید تر و به روز تر Umetal می باشد و قرار بود از نیمه دوم ماه فوریه (اواخر بهمن 96) و از ‌اول سال جدید چینی به عنوان شاخص مبنای معاملات سنگ آهن تعیین شود، زیاد موفق عمل نکرده است. تحلیل سه: با ورود سرمایه گذاران خارجی بویژه از سنگاپور، هنگ کنگ و دبی به معاملات فیوچرز داخلی بورس دالیان، انتظار می رود شاخص پلاتس فراگیر تر شود.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید