ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
سپری ST37 ضخامت ۴ میل شاخه۶ متری بنگاه تهران 0 سپری ST37 ضخامت ۵ میل شاخه ۶ متری بنگاه تهران 0 سپری ST37 ضخامت ۶ میل شاخه ۶ متری بنگاه تهران 0 سپری ST37ضخامت ۶میل نورد آریا شاخه ۶متری بنگاه تهران 0
اکستروژن و نورد گرم (HOT ROLLING AND HOT EXTRUSION)
رشوند

اکستروژن و نورد گرم (HOT ROLLING AND HOT EXTRUSION)

فرایندی که در آن یک شمش فولادی یا فلزی تحت تاثیر فشار از داخل قالبی با شکل خاص به منظور ایجاد سطح مقطعی خاص عبور داده می شود ، اکستروژن نامند. اگر که شمش قبل از شروع اکسترود حرارت داده شود، اکستروژن را گرم و اگر چه به صورت سرد شکل داده شود اکستروژن سرد نامیده می شود.اکستروژن گرم به طور گسترده ای در تولید آلومینیوم، مس و دیگر فلزات غیر آهنی لوله ها و پروفیل ها استفاده می شود. اکستروژن فولاد برای تولید مخصوص تولید لوله و پروفیل است، این روش برای تولید به روش اکسترود سرد و یا در حالت جامد تو خالی، فولاد های کربنی و قطعات فولاد آلیاژی ، مانند میلگرد با ضخامت سر زیاد، خمره ای و کانتینر ها و غیره که شکل دهی در آنها دشوار است روشی مناسب . اکستروژن گرم دارای دقت ابعادی بالا و سطح نهایی مناسب تری نسبت به قطعات فرج گرم دارد است، اما هنوز محصول نهایی نیاز به کمی ماشین کاری بعد از تولید دارد.

 

 لوله نوردگرم

 
 
تکنولوژی شبیه ریکریستالیزه کردن مواد است اما در دمای بالاتری صورت میگیرد، ورق های جهت ساخت لوله از قالب های اکستروژن، از قالب شکل دهی عبور میکند تا لوله شکل بگیرد. در پروسه اکستروژن گرم، ورق های لوله تحت تنش فشاری تغییر شکل داده می شوند، این مسئله نه تنها می تواند مشکل شکل پذیری لوله فولادی با شکل پذیر کم را حل کند بلکه می تواند از استرس ناشی از کششی سطحی نقاط داخلی و خارجی لوله ها جلوگیری کند. روش اکستروژن گرم به خصوص برای انواع فولاد آلیاژ، فولاد ضد زنگ، فولاد با مقاومت بالا، فولادهای کم، پروفیل های سوپر آلیاژ پایه نیکل و تیتانیوم ، مانند تشکیل لوله، مناسب است.اکستروژن گرم یک جایگزین مناسب برای تولید سطح مقطع فولادی خاص است. به خصوص در زمینه تولید محصولات توخالی، با تغییر ضخامت مواد، اکستروژن گرم به عنوان یک روش تولید مناسب و با هزینه ای کم است.
 

پروفیل های اکسترود شده اغلب زمانی که طراحی بسیار پیچیده است، به عنوان راه حلی مناسب ترجیح داده می شوند. برای مثال با سطح مقطع مربع، چه در زمانی که تولید قطعات کوچک مد نظر است، چه در ساخت پروفیل های متوسط و سایز بزرگ تولید و ساخت در اشکال پیچیده را امکان پذیر میکند. تولید قطعات با روش اکستروژن در مقیاس های مختلف بسیار متنوع است .
نورد گرم پروفیل
نورد گرم، از مهمترین فن آوری های تولید پروفیل فولادی است. پروفیل های نورد گرم با تشکیل سیم میله ای که می تواند حداکثر قطر 60 میلی متر را با یک نورد پیوسته در دمای حدود 1100 درجه سانتیگراد تولید کند. بسته به نوع ماده اولیه، شکل دلخواه، خواص مکانیکی، شکل ظاهری ، پروسه نورد گرم به عنوان یک روش تولید مناسب و با هزینه مناسب است. با استفاده از روش نورد گرم می توان مفتولی با ضخامت کم تولید کرد. این تولید متفاوت، صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ، برای مشتریان فراهم می کند، زیرا قطعات کوچک تر می توانند تولید شوند و هزینه های کمتری داشته باشند. پروفیل های ویژه را می توان در انواع مختلفی از انواع فولاد مانند فولاد کربن، فولاد کم و زیاد آلیاژ و همچنین فولاد ضد زنگ تولید کرد.

نورد گرم پروفیل
اکستروژن گرم: تولید پروفیل با سطح مقطع گرد بعد از خروج از قالب اکستروژن

پروفیل فولاد ضد زنگ تولید شده به روش اکستروژن

برای مثال کاربردهای اکسترودرهای فولادی ضد زنگ
اشکال اکسترود شده از فولاد ضد زنگ در صنایع مختلف از پزشکی تا نظامی استفاده می شود. مقاومت دوام و خوردگی طبیعی فولاد ضد زنگ اکستروژن این ماده را برای وظایف در محیط های ساینده بسیار مناسب می کند، در حالی که ظاهر آن را برای مقاصد تزئینی متمایز می کند. کاربردهای معمول برای فولاد ضد زنگ عبارتند از:
• قطعات دریایی و محصولات
• معماری تزئینی و کاربردی
•فرآوری مواد غذایی
•وسایل جراحی
• لوازم خانگی
• لوازم آشپزخانه و حمام
• اسلحه گرم

Hot+extrusion

دیدگاه کاربران

دسته بندی مطالب

برترین مطالب این ماه

برچسب ها