تولید 40 میلیون تن فولاد خام تا سال 1399

تولید 40 میلیون تن فولاد خام تا سال 1399

تولید 40 میلیون تن فولاد خام تا سال 1399

مدیرکل صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه میزان تولید فولاد خام کشور در سال ۹۵ ۱۸.۵ میلیون تن بود، گفت: برای سال ۹۶ تولید ۲۲ میلیون تن فولاد هدف گذاری و برنامه ریزی شده که میزان تولید در سال ۱۳۹۹ به ۴۰ میلیون تن خواهد رسید.

میکائیل عظیمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه فولاد صائب تبریزی عجب شیر اظهار کرد: بخش صنایع معدنی فلزی در اقتصاد کشور اهمیت خاصی دارد و با توجه به جایگاه ویژه این بخش در اقتصاد مقاومتی، باید با برنامه ریزی لازم، آن را رونق دهیم.

تلاش وزارت صنعت بر این است که در مسیر تکمیل زنجیره و طرح جامع فولاد حرکت کند و با تجمیع واحدهای کوچک صنایع معدنی فلزی، هم در حوزه صادرات و هم کاهش قیمت تمام شده به موفقیت برسد.
عظیمی با بیان اینکه بخش صنایع معدنی فلزی از جمله مهم ترین ابزارهای ایجاد اشتغال پایدار در کشور است، اظهار کرد: فولاد، صنعتی مهم و تاثیرگذار در آذربایجان شرقی محسوب می شود و ما نیز به عنوان نماینده دولت وظیفه داریم از توسعه این صنعت در استان به طور جدی حمایت و در رفع مشکلات این بخش تلاش کنیم.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه رفع مشکلات صنایع، موجب توسعه اقتصادی کشور می شود، گفت: آذربایجان شرقی به عنوان یکی از قطب های مهم صنعتی کشور با برخورداری از صنایع بزرگ و کوچک مختلف با قابلیت های متنوع بالا ، نقش مهمی در رونق صنایع و توسعه منطقه دارد که این ظرفیت در سال های اخیر رو به افزایش است.

شهرک صنعتی عجب‌ شیر با ۹۶ هکتار مساحت به عنوان یکی از شهرک ‌های صنعتی آذربایجان شرقی در ۲ کیلومتری شهر عجب‌ شیر واقع شده‌ است.مجتمع فولاد صائب تبریز در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با ظرفیت تولید سالانه ۴۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در استان آذربایجان شرقی، در ناحیه صنعتی شهرستان عجب شیر واقع شده است که شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در ۹۸ کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید