حواشی اخبار تولید ورق های زیر ۳ میلیمتری فولاد مبارکه

حواشی اخبار تولید ورق های زیر ۳ میلیمتری فولاد مبارکه

حواشی اخبار تولید ورق های زیر ۳ میلیمتری فولاد مبارکه

ورق های زیر ۳ میلیمتری فولاد مبارکه = جلوگیری از سود هنگفت مافیای واردات ورق

به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه : خودروسازان به دلیل صرفه‌جویی ناشی از خرید داخلی اصرار به خرید از فولاد مبارکه دارند.
معاون فروش فولاد مبارکه با اشاره به حجم محدود صادرات این شرکت در سال‌های اخیر، شفافیت سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل را در میزان تولید و درخواست ورق خواستار شد و گفت:‌ صادرات فولاد مبارکه در ۶ ماهه اول امسال فقط حدود ۴۰۰,۰۰۰ تن بوده است.
هنوز آمار تولید و نیاز دقیقی از سندیکا دریافت نکرده‌ایم اما فولاد مبارکه در سال ۹۵بیش از یک میلیون و ۳۰۰,۰۰۰ تن ورق به صنف لوله و پروفیل تحویل داده است و از ۷۳۰ هزار تن پیشنهاد فروش فولاد مبارکه به دلیل اشباع بازار و عدم نیاز از سوی تولیدکنندگان لوله وپروفیل برای خرید استقبال نشد.

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد نیز درباره نحوه قیمت گذاری محصولات فولادی، قیمت فولاد را تابع عرضه و تفاضا دانست و گفت: قیمت‌های دستوری فقط تعادل بازار را به هم می‌ریزد.
وی افزود: میزان واردات ورق زیر ۳ میلیمتر در سال ۹۴ حدود ۲,۰۰۰,۰۰۰ تن بوده است که در سال ۹۵ به ۱۳۰۰ هزارتن کاهش پیدا کرد و امسال به حدود ۷۰۰ هزار تن می‌رسد و این به معنای افزایش تامین نیاز داخلی توسط تولیدکنندگان بزرگ فولاد مثل فولاد مبارکه است.

عضو هیئت مدیره انجمن فولاد همچنین خواستار رفع موانع پیش روی صادرات مشارکتی و تشکیل هرچه سریعتر ستاد فولاد کشور شد.
سلطانی نژاد، مدیر عامل بورس کالا نیز در واکنش به این سخنان نحوه تعیین قیمت پایه فولاد در بورس کالا را مشابه همه بورس‌های دنیا دانست و گفت: شرکت‌هایی که شفاف عمل می‌کنند در بورس کالا حضور دارند و درست نیست که شرکت‌های دارای شفافیت مالی را محاکمه کنیم اما شرکت‌هایی که معلوم نیست چگونه عمل می‌کنند را به حال خود رها کنیم.

وی ضمن شرح ساختار و عملکرد بورس کالا آن را مورد تایید نهادهای نظارتی دانست و گفت: شرکت‌ها می‌توانند سهامدار بورس کالا شوند و حتی عضو هیئت مدیره باشند و این کاملاً مطابق قانون است.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید