واردات فولاد تخت در ایران

واردات فولاد تخت در ایران

واردات فولاد تخت در ایران

طبق اخبار منتشر شدهدر تاریخ 10 ماه می فعالیت خرید در بازار واردات فولاد تخت ایران در طی این هفته به علت روند نزولی قیمت مشاهده شده در بازارهای عمده ی عرضه ی کالا، محدود شده است.

در همین زمان، تغییر ارزش یورو در طی چند هفته ی گذشته سبب شده است که واردات محصولات از کشورهای مستقل اتحادیه ای، که بزرگترین تامین کننده ی فولاد تخت منطقه می باشند، برای خریداران ایرانی گران تر گردد. یکی از تاجران بیان کرد : ” مشتریان تصمیم گیری های خود را به علت افزایش نرخ یورو و سقوط بازار به تاخیر انداخته اند.

بنابراین در مورد خرید ورق های فولادی نورد گرم و نورد سرد شده، همه چیز را در انتظار نگه داشته اند و هم چنان اقدامی نکرده اند. ” بنابر خبرگذاری یک منبع موثق تولیدکنندگان فولاد روسیه قیمت ورقه فولاد نورد گرم شده را 451 دلار به ازای هر تن پیشنهاد کرده اند.

هم چنین هزینه حمل ونقل به بندر شمال ایران، بندر انزلی، مابین 20-12 دلار به ازای هر تن بسته به ظرفیت بار تخمین زده شده است. با این وجود، منابع آماده ی ارائه ی تخفیف های قابل توجهی (441-430 دلار به ازای هر تن) به کارخانجات، بسته به اندازه ی مواد و تناژ آن ها، می باشند.

هزینه های تخمینی برای ظرفیت های کم تر مواد در حدود 15 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. هم چنین پیشنهادات قیمت ورق نورد گرم شده تولیدی چین به ایران 460-450 دلار به ازای هر تن اعلام شده است اما هنوز معامله ای صورت نگرفته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن برای ورق فولاد نورد گرم شده در ایران تا تاریخ 10 می 450-428 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که این قیمت نسبت به قیمت هفته پیش (475-446 دلار به ازای هر تن) کاهش یافته است.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن برای ورق فولاد نورد سرد شده تولیدی ایران 492-470 دلار به ازای هر تن اعلام شده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده در هفته ی گذشته (527-500 دلار به ازای هر تن) کاهش یافته است.

قیمت های پیشنهاد داده شده از سوی کشور چین در حدود 500-490 دلار به ازای هر تن گزارش شده که این پیشنهادها به علت بالا بودن قیمت از سوی مشتریان رد شده اند. پیشنهادات اخیر شنیده شده از کشور روسیه نیز 479 دلار به ازای هر تن می باشد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید