نوسانات قیمت جهانی شمش

نوسانات قیمت جهانی شمش

نوسانات قیمت جهانی شمش

ارزیابی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت شمش وارداتی جنوب شرقی آسیا 410-400 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 9 ماه می اعلام شده است که این میزان نسبت به قیمت پیش بینی شده در هفته ی گذشته (405-393 دلار به ازای هر تن) به میزان 7-5 دلار به ازای هر تن افزایش قیمت داشته است.

پیشنهادات قیمت از کشور چین در طی هفته ی گذشته نوسانات زیادی داشته است. کم ترین محدوده قیمت پیشنهادی 415-410 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) بوده و بیشترین میزان 440 دلار به ازای هر تن ( با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) برای صادرات به فیلیپین اعلام شده است.

در کشورهای تایلند و اندونزی، پیشنهادات در محدوده ای مابین 410 تا 420 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. یکی از خریداران در جنوب شرقی آسیا بیان کرد که این قیمت ها در نهایت در کشور چین به ثبات خواهد رسید و پیش بینی می شود قیمت پیشنهادی به اکثر کارخانه ها به میزان 405-400 دلار به ازای هر تن خواهد رسید.

یک منبع خبری موثق بیان کرد : ” اخیرا قیمت ها ثبات بیشتری یافته است اما این ثبات مدت کوتاهی دوام داشته به طوری که هنوز خریداران علاقه مند به خرید نمی باشند. ” هم چنین قیمت های فروش در کشورهای تایلند و اندونزی در طی هفته های اخیر به علت تقاضای پایین تحت فشار بوده است.

فعالان بازار قیمت شمش را در اندونزی 460 دلار به ازای هر تن و زیر این قیمت در کشور تایلند اعلام کرده اند. هم چنین هزینه ی تبدیل شمش به میلگرد به میزان 60 دلار به ازای هر تن تخمین زده شد. شایعات تایید نشده ای راجع به معاملات شمش صورت گرفته مابین کشور ایران و کشورهای اندونزی و مالزی به قیمت 390 دلار به ازای هر تن ( با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) شنیده می شود.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید