افزایش قیمت میلگرد فولادی عربستان

افزایش قیمت میلگرد فولادی عربستان

افزایش قیمت میلگرد فولادی عربستان

قیمت هر تن میلگرد فولادی در عربستان طی یک ماه بیش از 60 دلار رشد داشت.

در شرایط کنونی بازار که بالا رفتن قیمت‌ها، خریداران و مصرف‌کنندگان را تحت فشار قرار داده، تولیدکنندگان نیز تحت فشار قرار دارند چرا که از یک‌سو قیمت مواد اولیه افزایش یافته و از سوی دیگر با وجود روند صعودی قیمت در سطوح جهانی، امکان کاهش قیمت از طرف آن‌ها وجود ندارد و این امر سبب شده تا برخی از این محصولات بدون متقاضی باقی بماند.

افزایش قیمت برای مصنوعات فولادی از سوی تولیدکنندگان محلی و منطقه‌ای عربستان سعودی بسیار قابل توجه به‌نظر می‌رسد. این رشد قیمتی در ماه جاری (سپتامبر) نسبت به ماه گذشته، یعنی، آگوست، حدود 70 تا 90 دلار به‌ازای هر تن برآورد می‌شود. در این میان، فعالان بازار معتقدهستند که این بازار به تخفیف 20 دلاری نیاز دارد؛ چرا که همچنان میزان معاملات بسیار پایین است.

در حالی که برخی از تاجران عربستان مایل هستند تا انواع مصنوعات فولادی مورد نیاز خود را خریداری کرده و انبار‌ها را پر کنند اما همچنان در پی تخمین وضعیت آتی بازار برای انجام بهترین معامله را هستند.

در نمودار زیر به شرح یکی از مصنوعات فولادی عربستان به مشخصات S275JR و SS400B و S235JR میپردازیم.

 نمودار افزایش قیمت میلگرد فولادی عربستان

  • مصنوعات با مشخصات S275JR، در عربستان سعودی توسط شرکت SULB تولید می‌شوند که در ماه جاری با قیمت بین 620 تا 625 دلار به‌ازای هر تن عرضه شدند. این قیمت‌ها نسبت به ماه گذشته، 70 درصد رشد داشتند.
  • قیمت CFR هر تن مصنوعات میلگرد تولید شده در واحد SULB بحرین با حدود 630 تا 640 دلار بود. شرایط تحویل بخش شرقی کشور عربستان خواهد بود.قیمت‌ها نسبت به ماه گذشته، رشد 75 دلاری را در هر تن به خود اختصاص دادند.
  • همین مصنوعات تولید شده توسط شرکت صنایع فولاد امارات در بخش شرقی این کشور با قیمت CFR 640 دلار بر تن برای فروش عرضه شدند؛ بدین ترتیب قیمت هر تن از این مصنوعات نسبت به ماه گذشته از رشد 80 تا 90 دلاری برخوردار بود.
  • محصول یاد شده ساخت شرکت فولاد الجزیره واقع در عمان با قیمت 640 دلار عرضه شدند که نشان از رشد 60 تا 65 دلاری نسبت به ماه گذشته دارد.
  • محصولات ساخت چین نیز با مشخصات SS400B در محدوده قیمتی CFR 585 تا 595 دلار به‌ازای هر تن عرضه شدند. توجه به این نکته ضروری است که این محصولات در بندر دمام تحویل داده می‌شوند.
  • محصولات ترکیه نیز با مشخصات S235JR و شرایط تحویل در بندر جده در محدوده قیمتی CFR 600 تا 615 دلار در هر تن پیشنهاد شدند.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید