دومین معدن بزرگ سرب و روی دنیا

دومین معدن بزرگ سرب و روی دنیا

دومین معدن بزرگ سرب و روی دنیا

استاندار یزد از مدیران استان خواست رفع مشکلات و نیازهای مجتمع معدنی سرب و روی مهدی‌آباد مهریز را در اولویت کاری خود قرار دهند .

محمود زمانی قمی با مدیران اقتصادی خود ضمن بازدید از مراحل اجرایی دومین معدن بزرگ سرب و روی دنیا در مهدی‌آباد بهادران از توابع شهرستان مهریز، در نشستی با مسئولان این مجتمع معدنی، با اشاره به جایگاه و نقش مهم این معدن در تولید سرب و روی در کشور و ایجاد اشتغال در منطقه توجه به رفع موانع اجرایی این طرح را از اولویت‌های استان خواند.

مدیر عامل مجتمع معدن سرب و روی مهدی‌آباد نیز گفت: این مجتمع معدنی با ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن کنسانتره روی و ۸۰,۰۰۰ تن کنسانتره سرب در سه مرحله در چهار سال به بهره‌برداری کامل خواهد رسید و مرحله اول آن تا اواخر سال ۹۷ با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن کنسانتره روی به بهره‌برداری می‌رسد .

در هفت ماهه گذشته ۱۲ مییلون تن باطله‌ برداری درمحل این معدن انجام شده و قرار است عملیات ساخت واحدهای فرآوری آن نیز به زودی آغاز شود .
وی افزود: این معدن با ذخیره زمین‌شناسی ۷۱۶,۰۰۰,۰۰۰ تن، ۵% روی دنیا را در خود جای داده است و با بهره‌برداری کامل از آن رتبه دومین معدن بزرگ روی دنیا را به خود اختصاص خواهد داد.برای تجهیز و بهره‌برداری کامل از این معدن به یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری نیاز است و تاکنون افزون بر ۱۵۰ میلیارد تومان برای راه‌اندازی آن هزینه شده است .

هم‌اکنون ۵۰۰ نفر در این مجتمع معدنی فعالیت می‌کنند که این تعداد با بهره‌برداری کامل به بیش از هزار نفر خواهد رسید .

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید