قیمت مواد خام فولادسازی در بازار چین

قیمت مواد خام فولادسازی در بازار چین

قیمت مواد خام فولادسازی در بازار چین

قیمت مواد خام فولادسازی در معاملات روز دوشنبه بازار چین به دلیل خوش‌بینی نسبت به انبارسازی مجدد مواد از سوی شرکت‌های فولادسازی و کاهش سنگ آهن دپو شده در بنادر این کشور، برای دومین روز افزایش یافت.

رضا رحمانی سه شنبه شب در آیین تجلیل از مقام سیدرضا مقیمی اصل، کارآفرین نمونه و پیشکسوت صنعت کشور، در تبریز افزود: با اجرایی شدن طرح تولید مس کاتدی در معدن مس سونگون، سالیانه ۱۰۰ هزار تن از این نوع محصول تولید خواهد شد. بناست از این پس همه مسائل مالی معدن مس سونگون در آذربایجان شرقی متمرکز شود، ضمن اینکه ایجاد شهرک تخصصی مس و طلا در این استان نیز در حال نهایی شدن است. رویترز اعلام کرد: آمار شرکت مشاوره “مای استیل” نشان داد نرخ استفاده در کارخانه‌های فولادسازی هفته گذشته به ٪۶۹٫۸۹ صعود کرد و تا ۱۱مه، ۰٫۹۷ درصد نسبت به هفته پیش از آن افزایش یافت و به بالاترین میزان از اوایل نوامبر تاکنون رسید.

در این بین، سنگ آهن دپو شده در ۴۵ بندر چین هفته گذشته حدود یک درصد کاهش یافت و به ۱۵۸٫۷۶ میلیون تن رسید با این همه هنوز فاصله چندانی با رکورد بالای اخیر ندارد. به گفته تحلیلگران شرکت “اورینت فیوچرز”، روند سریع بازگشایی کارخانه های فولادسازی و کاهش ذخایر در بنادر، تقاضای قوی برای انبارسازی مجدد را نشان می دهد.

بهای معاملات آتی سنگ آهن برای تحویل در بازار کالای دالیان ٪۱٫۱ رشد کرد و به ۴۸۲٫۵ یوان (۷۶٫۱۴$) در هر تن رسید. بهای معاملات آتی کک تحت تاثیر محدودیت عرضه با ۲٫۶ درصد افزایش، ۲۰۸۹٫۵ یوان در هر تن معامله شد که بالاترین حد از ۹ مارس بود. زغال سنگ کک شو برای تحویل در سپتامبر ۰٫۲درصد رشد کرد و به ۱۲۵۴ یوان در هر تن رسید. با این حال “اورینت فیوچرز” نسبت به روند سریع از سرگیری تولید فولاد از زمان پایان یافتن محدودیت‌های دولت برای تولید در طول فصل گرمایش زمستانی، هشدار داد و اعلام کرد اگر کارخانه ها با همین سرعت فعالیت تولیدی خود را از سربگیرند، بازار با مازاد عرضه مواجه می شود که قیمت‌ها را تحت فشار منفی خواهد گذاشت.

آمار انجمن آهن و فولاد چین نشان داد تولید روزانه فولاد خام از سوی شرکتهای بزرگ در فاصله ۲۰ تا ۳۰ آوریل، به رکورد ۱٫۹۱ میلیون تن رسید که ۷٫۱ درصد نسبت به مدت مشابه ماه گذشته افزایش داشت. بهای معاملات میلگرد شانگهای روز دوشنبه ۰٫۴ درصد رشد کرد و به ۳۶۶۶ یوان در هر تن رسید. بنا بر اعلام مای استیل، قیمت معاملات فیزیکی فولاد روز جمعه پس از پنج روز کاهش، ۰٫۴ درصد افزایش یافته و به ۴۲۹۳٫۸۴ یوان در هر تن رسید.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید