قیمت‌ فولاد در بازار ایران

قیمت‌ فولاد در بازار ایران

قیمت‌ فولاد در بازار ایران

روند صعودی قیمت‌ فولاد در بازار ایران ادامه دارد

وزارت صنعت، معدن وتجارت در جداول آماری خود رشد ظرفیت تولید فولاد خام کشور در دوره شهریور 1392 تا فروردین 1396 را برابر با 31.9 درصد اعلام کرد که براساس آن 56.3 درصد ظرفیت مربوط به هدف چشم انداز 1404 تحقق یافته است.

رشد قیمت بیلت را باید دلیل اصلی برای افزایش قیمت محصولات فولادی تولید شده در کشور دانست. در این میان بسیاری از فعالان و متخصصان بازار معتقد هستند، روند رو به رشد یاد شده برای محصولات فولادی تولید شده در ایران را می‌توان به موفقیت در فروش صادراتی و همچنین روند صعودی قیمت در بازارهای جهانی نسبت داد.

کمبود و کاهش عرضه بیلت را می‌توان به برخی از اقدامات و تعمیرات برنامه‌ریزی شده در برخی از واحدهای فولادی داخل نسبت داد. علاوه بر این گفتنی است که به نقل از همین منبع، تآمین‌کنندگان بیلت نیز سطح تولید خود را کاهش داده‌اند. این در حالی است که بازار محصولات طویل درداخل، همچنان فعال عمل می‌کند. بنابراین تداوم روند صعودی قیمت‌ها در آینده نزدیک نیز چندان بعید به‌نظر نمی‌رسد.

فعالیت تجاری در بورس کالای ایران، از رونق هفته‌های پیش‌تر برخوردار نبود و این موضوع را می‌توان ناشی از واکنش خریداران در خصوص روند صعودی قیمت‌ها و خودداری از خرید توسط آن‌ها نسبت داد، این در حالی است که همواره بازار ایران با تقاضای قابل توجهی روبه‌رو بوده است.

یک کامنت

  1. ناشناس ارد ۱۶, ۱۳۹۷

    قیمت فولاد ۱.۴۹۰۱به بالا ؟

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید