صادرات یک سوم تولیدات فولاد

صادرات یک سوم تولیدات فولاد

صادرات یک سوم تولیدات فولاد

میزان تولید فولاد خام کشور طی ۲ ماه نخست سال ۹۶، ۱۲ درصد رشد یافت. در این مدت نزدیک به یک سوم تولیدات، به خارج کشور صادر شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، انجمن فولاد ایران گزارش داد: شرکت های فولاد ساز کشور طی ماه های فروردین و اردیبهشت امسال، ۳ میلیون و ۵۲۶ هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۵، ۳ میلیون و ۱۵۳ هزار تن بود.

از این میزان، ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و ۷۸۶ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

علاوه بر این طی فروردین اردیبهشت، ۳ میلیون و ۲۴۹ هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، کلاف، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۵ (۲ میلیون و ۸۲۳ هزار تن)، حاکی از رشد ۱۵ درصدی است.

از آمار یاد شده، یک میلیون و ۹۳۶ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و یک میلیون و ۳۱۳ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

صدور یک میلیون تن فولاد

بنا به این گزارش، طی مدت یاد شده یک میلیون و ۸۴ هزار تن فولاد خام و ۱۸۰ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ (۷۴۸ هزار تن شمش و ۵۰۹ هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۴۵ درصد رشد و ۶۵ درصد کاهش داشته است. همچنین طی فروردین و اردیبهشت، ۶ هزار تن واردات فولاد خام و ۳۵۱ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۳۰ هزار تن فولاد خام و ۴۹۶ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۸۱ درصد و ۲۹ درصد کاهش نشان می دهد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط