محقق شدن ۵۶% هدف وزنی صادرات فولاد

محقق شدن ۵۶% هدف وزنی صادرات فولاد

محقق شدن ۵۶% هدف وزنی صادرات فولاد

آمار اعلام شده از سوی ۹ شرکت بزرگ فولادسازی ایران نشان می‌دهد تاکنون بیش از ۵۶% از اهداف صادراتی بخش فولاد در سال ۱۳۹۶ محقق شده و نسبت به پارسال ۲۷ درصد رشد کرده است.

آمار صادرات فولاد ایران نشان می‌دهد فولاد سازان ایرانی از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه ۴,۵۶۶,۳۱۸ تن فولاد خام و محصولات فولادی صادر کردند که این رقم معادل حدود ۵۶.۲۵ درصد کل هدف‌گذاری صادرات فولاد تا پایان سال ۱۳۹۶ است.
این آمار نشان می دهد که صادرات فولاد در هشت ماهه نخست امسال نسبت به پارسال بیش از ۲۷% افزایش داشت.
واحدهای صادرکننده فولاد شامل فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، فولاد هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد آذربایجان، فولاد خراسان و فولاد کاوه جنوب هستند.
براساس اعلام شرکت های فولادی و آمار ماهانه صادرات 9 شرکت بزرگ فولادسازی ایران در آبان ماه امسال ۵۸۴ هزار و ۸۴۷ تن فولاد خام و محصولات فولادی به بازارهای صادراتی ارسال کردند که در این ماه ۵۷% رشد نسبت به زمان مشابه پارسال اتفاق افتاد.
به گفته «مهدی کرباسیان» رییس هیات عامل سازمان(ایمیدرو)، صنعت فولاد بر اساس هدفگذاری های انجام شده برای صادرات ۸ میلیون تن محصول در سال ۱۳۹۶ خیز برداشته است.

صادرات محصولات فلزی
میکاییل عظیمی مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد ۸ % ارزش و ۳۹% وزن صنایع فلزی صادر شده در هفت ماهه امسال خبر داد.در هفت ماهه امسال ۵,۷۸۹,۰۰۰ تن محصولات صنایع معدنی فلزی صادر شد. ارزش صادراتی تولیدات صنایع فلزی در هفت ماهه امسال به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسید. پارسال این میزان ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بود که هشت درصد رشد را نشان می‌دهد.

دستیابی به بیش از ۴.۱ چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار صادرات محصولات صنایع معدنی فلزی تا پایان امسال برنامه‌ریزی شده که آمارها حاکی از جلوتر بودن از برنامه است.این مسئول بیان داشت: در این مدت صادرات شمش فولادی سه میلیون و ۵۰۰,۰۰۰ تن بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۱۲۰درصد و از نظر ارزشی ۱۱۶% رشد نشان می‌دهد.

تا پایان مهرماه امسال ۱۱ میلیون و ۳۱۵,۰۰۰ تن از این محصولات تولید شد.این میزان پارسال ۱۰ میلیون و ۲۸۵ هزار تن بود که در این زمینه ۱۰درصد رشد را شاهدیم.مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت ‌ابراز کرد: تا پایان مهرماه امسال ۱۲,۲۵۰,۰۰۰ تن انواع شمش فولادی، تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۴ درصد رشد کرد.این میزان پارسال ۱۰ میلیون و ۷۴۱ هزار تن بود.رشد تولید آهن اسفنجی را به سبب برنامه‌ریزی برای راه اندازی طرح‌های مختلف زنجیره فولاد دانست و اضافه کرد: ۱۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تن از این محصول تولید شد که در مقایسه با هفت ماه پارسال ۱۹ درصد رشد کرد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش واردات محصولات فولادی از جمله مفتول صنعتی، ورق در یخچال و‌… خبر داد.در هفت ماهه امسال واردات انواع محصولات فلزی از نظر وزنی با کاهش ۳۳% در مقایسه با پارسال روبرو شد.یکی از دلایل اصلی تحقق این مهم موظف کردن شرکت فولاد مبارکه به کاهش صادرات و تامین نیاز داخل بود.در این مدت واردات شمش فولادی (از نظر وزنی) کاهش ۸۳% و صادرات آن رشد ۱۲۰% را تجربه کرد.مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: مقصد عمده صادرات شمش و محصولات مقاطع طویل به عراق، افغانستان، ترکیه، ترکمنستان، قطر، پاکستان و امارات و… بود.مقاطع تخت نیز به عراق، امارات، بلژیک، افغانستان، اسپانیا، ارمنستان، عمان و… صادر شد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید