صادرات فولاد به کشور عراق

صادرات فولاد به کشور عراق

صادرات فولاد به کشور عراق

سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: برای نخستین بار و از طریق تالار صادراتی بورس کالای ایران، ۵۰۰ تن میلگرد فولادی استاندارد ایران به عراق صادر شد.

به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران، رایزن بازرگانی ایران در عراق در این باره گفت: اوایل هفته ۵۰۰ تن میلگرد مخلوط شرکت فولاد روهینا جنوب در تالار صادراتی بورس کالای ایران به قیمت ۵۰۰ دلار برای هر تن تحویل درب کارخانه عرضه شد. این محصول با تقاضای ۵۰۰ تنی مواجه شد و به قیمت پایه و به مقصد عراق معامله و صادر شد. صادرات به مقصد عراق از درگاه بورس کالا افق‌های نوینی در تجارت 2 کشور فراروی تجار و فعالان بازار گشوده تا با استفاده از این فرصت بی بدیل توسعه صادرات کالاهای استاندارد محقق شود.
رینگ صادراتی بورس کالا آماده پذیرش کالاهای با کیفیت عراقی برای عرضه به بازار ایران نیز هست. به گزارش ایرنا، ظرفیت مجتمع فولاد روهینا جنوب تولید کننده میلگرد فولادی در گام نخست حدود ۵۰۰ هزار تن میلگرد در سال است که این ظرفیت در سه گام تا 1،5 میلیون تن افزایش خواهد یافت ضمن اینکه ظرفیت تولید این کارخانه در یک برنامه دو ساله تا حدود ۳,۰۰۰,۰۰۰ نیز خواهد رسید. فاز نخست این کارخانه فروردین ماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر صنعت،معدن و تجارت و دیگر مسئولان کشوری افتتاح شد.

بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، تراز تجاری ایران در بخش فولاد در سال ۲۰۱۶ با ۹۷۱ هزار تن به بالاترین میزان در۱۰ سال اخیر رسید و جایگزین ترکیه در رتبه نخست منطقه شد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید