صادرات فولاد به عمان

صادرات فولاد به عمان

صادرات فولاد به عمان

صادرات آهن و فولاد ایران به عمان در ۹ماهه نخست امسال از مرز ۷۰۰,۰۰۰ تن گذشت و نیمی از صادرات غیرنفتی به این کشور را به خود اختصاص داد.

طبق گفته های عباس عبدالخانی رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عمان، طی این مدت حدود ۴۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی به عمان داشتیم که نیمی از آن را محصولات آهن و فولاد به خود اختصاص داده است.وی افزود: در ۹ماهه امسال ۲۰۰ میلیون دلار آهن و فولاد به عمان صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشته است.در ۹دی ماه امسال نیز خط کشتیرانی خرمشهر به بندر صحار عمان افتتاح و مقرر شد هر ۱۵ روز یک بار یک کشتی باری در این مسیر تردد کند؛ بنابراین ۱۵ دی ماه یک کشتی باری ۲۸۶ کانتینری وارد عمان شد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان در این باره گفت: این خط کشتیرانی به عنوان یک زیرساخت توسعه تجاری با عمان، دومین خط دریایی است که بعد از خط کشتیرانی بندرعباس به صحار با پیگیری اتاق مشترک ایران و عمان راه اندازی شده است.این خط کشتیرانی که با سرمایه گذاری قابل توجه و برنامه ریزی عمانی ها انجام شده است، می‌تواند نقش مهمی در تسهیل مراودات تجاری تجار ایرانی و عمانی برای صادرات و صادرات مجدد ایفا کند و با توجه به شرایط ویژه‌ ای که برای سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی در این بندر فراهم شده، برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گفته محسن ضرابی در ۶ ماهه نخست امسال، ۷۸ میلیون ریال صادرات استانی به عمان داشتیم که با راه‌اندازی این خط کشتیرانی شاهد افزایش چشمگیر حجم صادرات استان خواهیم بود.پیش از این نیز خط کشتیرانی از مقصد بندرعباس به بندر صحار افتتاح شد و قرار است در آینده نزدیک خط کشتیرانی بندر چابهار به این بندر تجاری عمان افتتاح شود.

پیش از این نیز خط کشتیرانی از مقصد بندرعباس به بندر صحار افتتاح شد و قرار است در آینده نزدیک خط کشتیرانی بندر چابهار به این بندر تجاری عمان افتتاح شود.
کشور عمان یازدهمین بازار هدف کالاهای صادراتی کشور است که در ۹ ماهه نخست امسال ۱میلیون و ۳۳۳ هزار تن کالا به ارزش ۳۹۳میلیون $ به این کشور صادر شده است؛ این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ ارزشی ۱۲٪ افت و از لحاظ وزنی ۲۴٪ رشد را نشان می دهد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید