صادرات فلز روی

صادرات فلز روی

صادرات فلز روی

در بین محصولات پرشمار معدنی، فلز روی محصولی است که تقریبا همه آن به بازارهای صادراتی می‌رود و تقاضای داخلی برای این محصول معدنی محدود است. در این میان یکی از بزرگترین واحدهای تولیدکننده روی در کشور اعلام کرده که میزان تولید افزاش می‌یابد.

تحقق ۹۴٪ اهداف تولید روی تا پایان امسال، خبری بود که مدیرعامل یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده این محصول معدنی به ایسنا داد و گفت: در حال حاضر تولید روی در این شرکت به حدود ۳۱,۰۰۰ تن رسیده است. در حالیکه پیش‌بینی ما برای تولید تا پایان امسال حدود ۳۳,۰۰۰ تن بوده که قطعا محقق خواهد شد و در تلاش هستیم که مقدار تولید را تا پایان سال افزایش دهیم.
ضمن بیان اینکه آمار صادرات در سال جاری رضایت بخش به نظر می رسد، به تولید ۱۰ هزار تنی ورق روی اشاره کرد و گفت: این مجموعه بزرگ تولیدکننده سهامی عام، چهار شرکت وابسته دارد که شامل تولید روی بندرعباس، اسیدسازان زنجان، ذوب و احیای روی قشم و صنعت روی زنگان می شود. در میان این واحدها اخیرا ساخت واحد هیدروکسید روی در شرکت ذوب و احیای قشم به پایان رسیده و اکنون در حال تولید آزمایشی است.

اکنون عملیات ساخت هیدروکسید روی شرکت ذوب و احیای قشم به اتمام رسیده و فازهای یک و دو آن راه اندازی شده است. همچنین فلز محتوا به طور روزانه در این واحد در حال استخراج است و افتتاح رسمی آن نیز دهه فجر انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ۳۷۳ نفر پرسنل به طور مستقیم در واحدهای تولیدی این کارخانه معدنی که شامل واحدهای واحد تولید ورق روی در دو فاز ۱ و۲، واحد تولید پودر روی با ظرفیت چهار تن در روز، کارخانه تولید اسید سولفوریک با ظرفیت ۱۶۰تن در روز، واحد تولید آب شیرین کن با ظرفیت تصفیه ۱۰۰۰ متر مکعب آب در روز و واحد تولید کنسانتره هیدروکسید روی با ظرفیت تولید ۲۰ تن فلز روی است، مشغول به کار هستند.

میزان صادرات زنجیره روی به وزن ۱۴۹هزار تن به ارزش ۳۰۲.۳ میلیون دلار رسید که از نظر وزن و ارزش به ترتیب ۵٪ و ۶۵٪ نسبت به دوره مشابه در سال گذشته افزایش نشان می دهد.

پست مرتبط

جستجو کنید