شریعتمداری در آیین افتتاحیه نمایشگاه ایران کان مین 2017

شریعتمداری در آیین افتتاحیه نمایشگاه ایران کان مین 2017

شریعتمداری در آیین افتتاحیه نمایشگاه ایران کان مین 2017

صحبت های محمد شریعتمداری درباره صادرات فولاد در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه ایران کانمین 2017

شریعتمداری : به کارگیری مغزهای ارزشمند جایگاه بالاتری نسبت به سرمایه گذاری تجهیزات و ماشین آلات دارد.
وی با بیان اینکه باید تاکید بیشتری بر اکتشاف داشته باشیم، خواستار آن شد تا سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور (ایمیدرو) در توسعه آموزش و پژوهش فعالیت بیشتری داشته باشد.
این مقام مسئول بیان داشت: باید با همکاری های شرکت های خارجی، در حوزه اکتشاف و کشف ذخایر بیشتر مشارکت کنیم.
وی برای نمونه به استان یزد اشاره کرد و گفت: معدنی سنگ آهنی که در جنوب یزد کشف شده است، بیش از کل ذخایر فغلی سنگ آهن ایران ذخیره دارد.
باید کاری کرد که صنعت ساختمان تحرک بیشتری داشته باشد و نقش وزارت راه و شهرسازی در این بین بسیار مهم است.
امسال یکصد هزار میلیارد ریال برای نوسازی صنایع اختصاص یافته و ۱.۵ میلیارد دلار برای صنایع کوچک که معادن هم جزو آنهاست با نرخ تسهیلات اعطایی ۱۱% اختصاص یافته است.
وی گفت: باید شرایطی فراهم شود که ماشین آلات مدرن معدنی هم در داخل ساخته شود، باید در ایجاد اشتغال از شعار خارج شد و اینجانب دست کسانی که اشتغال ایجاد می کنند را می بوسم.
در این آیین مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز گفت: تکمیل زنجیره تولید در آلومینیوم، مس، فولاد از اولویت های ما در دولت دوازدهم است.
پیش بینی می شود امسال صادرات فولاد با ثبت رکورد، به هشت میلیون تن برسد.
کرباسیان با بیان اینکه نیازمند ارتقای فناوری در معادن بویژه معادن زیرزمینی هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به مذاکراتی که با شرکت های بزرگ در آی مارک استرالیا انجام دادیم، با پیگیری هایی که صورت خواهد گرفت شاهد نتایج آن برای همکاری در بخش فناوری خواهیم بود.
به گزارش ایرنا، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران کان مین 2017) امروز از سوی خانه معدن ایران با حضور ۱۴۶ شرکت و واحد تولیدی داخلی و ۱۳۹ شرکت خارجی یا نمایندگی های آنها در تهران آغاز بکار کرد.
این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۱۶,۰۰۰ مترمربع با حضور ۱۳ کشور خارجی شامل اسپانیا، استرالیا، اتریش، ایتالیا، آفریقای جنوبی، آلمان، تایوان، ترکیه، چین، سنگاپور، سوئیس، جمهوری کره و لهستان در حال برگزاری است که در آن کشورهای آلمان، ایتالیا و چین به صورت گروهی و رسمی مشارکت دارند.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید