ساماندهی واحدهای تولیدی مستقر در اطراف شهرهای بزرگ

ساماندهی واحدهای تولیدی مستقر در اطراف شهرهای بزرگ

ساماندهی واحدهای تولیدی مستقر در اطراف شهرهای بزرگ

ضرورت تبدیل لکه‌های صنعتی به نواحی و شهرک‌های صنعتی به منظور ساماندهی واحدهای تولیدی مستقر در اطراف شهرهای بزرگ در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.
به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت در جایگاه رییس ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران فعالیت می‌کند، قرار بر این شده ساماندهی صنایع استانی در تهران توسط شرکت شهرک‌های صنعتی در دستور کار قرار گیرد و تاکنون نیز ۴۶ لکه صنعتی احصا و شناسایی شده تا در نهایت دولت در ارتباط با وضعیت صنعتی لکه‌های مربوطه تصمیم‌گیری کند.
در تهران ۲۸ شهرک صنعتی دولتی و هشت شهرک صنعتی خصوصی وجود دارد که هشت شهرک صنعتی خصوصی مذکور در دولت قبلی در حالی که به عنوان لکه مطرح بوده‌اند به صورت یک شبه و بدون طراحی مصوب شده تا به عنوان شهرک صنعتی فعالیت کند.
بر اساس ابلاغ معاون عمرانی استان تهران طی دستورالعملی قرار بر این شده نقشه‌های اجرایی این هشت شهرک تهیه تا اصلاح آنها در بخش‌های شبکه‌بندی، معابر، فاضلاب و … توسط معاونت برنامه و بودجه مدنظر قرار گیرد.
این در حالی است محمدرضا نعمت‌زاده – وزیر صنعت، معدن و تجارت – به تازگی با تاکید بر ضرورت تبدیل لکه‌های صنعتی به نواحی و شهرک‌های صنعتی ساماندهی واحدهای تولیدی مستمر در اطراف کلان شهرها و سایر شهرهای بزرگ را یک امر بسیار مهم اعلام کرده است. ایسنا

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید