ایران رتبه دوم تولید آهن اسفنجی

ایران رتبه دوم تولید آهن اسفنجی

ایران رتبه دوم تولید آهن اسفنجی

کسب رتبه دوم تولید آهن اسفنجی
کشور ایران با تولید ۲۰.۵ میلیون تن آهن اسفنجی در سال ۲۰۱۷ که بیش از ۲۸٪ کل تولید جهانی محسوب می شود، رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

بر پایه جدول آماری انجمن جهانی فولاد، در سال ۲۰۱۷ در مجموع از سوی فولاد سازان ۷۲.۷۷ میلیون تن آهن اسفنجی تولید شد که نسبت به عملکرد سال ۲۰۱۶ رشد ۹.۲ درصدی را ثبت کرد. برابر داده های انجمن جهانی فولاد در سال ۲۰۱۷ میلادی هند با تولید ۲۵.۸ میلیون تن آهن اسفنجی در سطح جهان، در مکان نخست قرار گرفته است.بر اساس آمار تجارت خارجی کشورمان در بخش معدن و صنایع معدنی، در دوره ۹ ماهه امسال ۵۳۸ هزار تن آهن اسفنجی صادر شد که به لحاظ ارزشی ۱۴۰ میلیون و ۲۷ هزار دلار بود که مقایسه این ارقام با دوره مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی و ارزشی به ترتیب ۳۶۴ و ۶۳ درصد نسبت به دوره مشابه ( ۹ ماهه منتهی به آذر ۱۳۹۵ ) رشد نشان می دهد.

همچنین جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در مدت هفت ماهه ۹۶ از تولید ۱۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تن آهن اسفنجی حکایت دارد که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۵ رشد ۱۹٪ را ثبت کرده است. پارسال در مدت هفت ماهه منتهی به مهر ماه، ۱۰ میلیون و ۵۸۴ تن آهن اسفنجی از سوی بخش خصوصی تولید شده بود.

آمارهای مزبور نشان می دهد؛ در دوره مورد بررسی هفت ماهه ۹۶ بالغ بر ۱۲ میلیون و ۱۱۴ هزار تن آهن اسفنجی مورد مصرف قرار گرفته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۳ میلیون و ۳۷۴ هزار تن بود، کاهش ۹درصدی را نشان می دهد.ایران در افق ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد خام را برنامه ریزی کرده که تاکنون بیش از ۵۵ درصد این هدف محقق شده است .

انجمن جهانی فولاد [World Steel Association] سازمان غیرانتفاعی بین‌المللی است که در سال 1976 بعنوان بزرگترین انجمن تجاری صنعت فولاد در جهان فعالیت خود را آغاز کرد. اکنون شرکت‌های عضو این انجمن بالغ بر ۸۵ ٪ از ظرفیت تولید جهانی فولاد را در اختیار دارند و مرکز انجمن در شهر بروکسل، بلژیک قرار دارد. شمار اعضای فعلی این انجمن بیش از ۱۵۰ شرکت فولادسازی اعلام شده است.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید