رشد تولیدات فولادی / افت تولیدات مسی

رشد تولیدات فولادی / افت تولیدات مسی

رشد تولیدات فولادی / افت تولیدات مسی

آمار و ارقام به دست آمده از تولیدکننده‌های بزرگ معدنی در ۷ ماهه اول امسال نشان می دهد که مجموعه تولیدات فولادی با رشد همراه بوده و در عوض آلومینیوم کاهش خفیف و مس کاهش ۳۰ % تولید را تجربه کردند.

بر اساس این آمار نشان می‌دهد که تولید محصول کنسانتره سنگ آهن در مجموع از ابتدای سال جاری ۲۱,۸۸۰,۰۰۰ تن بوده است که نسبت به سال قبل ۱۹% رشد را نشان می‌دهد.

در این مدت تولید گندله، آهن اسفنجی، فولاد خام و محصولات فولادی نیز با رشد همراه شدند. همچنین بر اساس همین اطلاعات شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با مجموع تولید ۸ میلیون و ۳۰ هزار تن، شرکت صنعتی و معدنی چادرملو با ۴ میلیون و۹۲۰ هزار تن، شرکت سنگ آهن مرکزی با تولید ۲ میلیون و ۸۶۰ هزار تن، شرکت سنگ آهن گهر زمین با ۲ و ۴۷۰ هزار تن، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با تولید ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تن، شرکت اپال پارسیان سنگان با یک میلیون و ۲۱۰ هزار تن و شرکت سنگ آهن سنگان با ۱۹۰ هزار و ۹۴۰ تن کنسانتره سنگ آهن به ترتیب رده بندی می شوند.

گندله نیز از ابتدای سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۴% رشد را تجربه کرد و مجموع تولید این محصول به ۱۷,۹۶۰,۰۰۰ تن رسید. در این میان شرکت گل گهر با تولید شش میلیون و ۱۳۰ هزار تن ، شرکت فولاد مبارکه با تولید چهار میلیون و ۴۳۰ هزار تن، شرکت فولاد خوزستان با تولید 3 میلیون و ۷۶۰ هزار تن، شرکت چادرملو با تولید یک میلیون و ۸۶۰ هزار تن و میدکو با تولید یک میلیون و ۷۶۰ هزار تن به ترتیب تولید در جدول تولیدکنندکان گندله جای می گیرند.

با وجود افزایش تولید این دو محصول زنجیر فولاد تولید سنگ آهن دانه بندی شده در هفت ماه ابتدای امسال هفت درصد افت، معادل ۳,۵۰۰,۰۰۰ تن را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرد. ولی در مقابل تولید آهن اسفنجی تولید ۱۰ میلیون و ۷۶۰ هزار تن تولید داشت که این تولید گواه رشد ۱۱ درصدی این محصول نسبت به مدت مشابه سال قبل بود.

در کنار محصولات بالا دستی می توان گفت که تولید محصولات فولادی نیز در این هفت ماه گذشته از سال جاری نسبت به سال قبل پنج درصد افزایش داشته است و تا کنون رقم شش میلیون و ۱۱۱هزار و ۲۲۹ تن را به ثبت رسانده است.در ادامه آمار نشان می‌دهد که فولادسازان ۹ میلیون و ۵۷۱هزار و ۸۷۱ تن شمش فولاد تولید کردند که این رشد نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.از سوی دیگر بررسی تولید دو محصول مس و آلو مینیوم نشان می‌دهد که این دو محصول در سال جاری متحمل افت شد. گرچه افت را برای آلومینیوم می‌توان جزئی ذکر کرد اما افت تولید مس در سال جاری درخور توجه است.

بر اساس آمار تولید آلومینیوم، این محصول از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افتی سه درصدی داشت و به رقم ۱۹۴ هزار و ۹۱۳ تن رسید. اما تولید کاتد مس در هفت ماه اول سال ۱۳۹۶ نسبت به زمان مشابه سال قبل افتی ۳۰ درصدی داشت و رقم ۷۷ هزار و ۶۰۰ تن را به ثبت رساند در حالی که تولید کنسانتره مس با رشد ۳% نسبت به قبل ۶۴۴,۱۶۰ تن رسید.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید