میزان تولید شمش روی در ماه مهر

میزان تولید شمش  روی در ماه مهر

میزان تولید شمش روی در ماه مهر

در مهر ماه گذشته با تولید ۸,۴۸۷۰ شمش روی ، رکورد تولید این محصول معدنی در کشور شکسته شد.

همچنین هلدینگ توسعه معادن روی ایران در گفتگو خبری خود اعلام داشت در مهر ماه گذشته کالسیمین ۳,۴۳۰ تن، شرکت ملی سرب و روی ایران ۵۲۹ تن، شرکت فراوری مواد معدنی ۸۰۱ تن، شرکت ذوب و روی بافق ۱,۴۴۸ تن، شرکت ذوب و احیا روی قشم ۱,۲۱۴ تن و شرکت تولید روی بندر عباس ۱,۰۵۷ تن شمش روی تولید کردند.
بنا بر این گزارش در ۲۷ مهر ماه امسال رکورد تولید روزانه با ۳۳۵ تن شمش شکسته شد؛ کالسیمین با ۱۱۳ تن، ملی سرب و روی با ۲۳ تن، فراوری مواد معدنی با ۳۲ تن، ذوب و روی بافق با ۸۴ تن، قشم با ۳۸ تن و بندر عباس با ۴۵ تن در این رکوردشکنی مشارکت داشتند.

پایان مهر ماه ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته شرکت توسعه معادن با ۲۲% افزایش تولید بیش از ۹,۷۰۰ تن شمش بیشتر تولید داشته و میزان شمش سرب تولیدی نیز حدود ۲,۵۰۰ تن بوده است.همچنین در هفت ماهه امسال ۵۳ هزار و ۸۰۰ تن شمش روی در کشور تولید شده است.
امروزه استرالیا با برخورداری از ۲۲% ذخایر جهانی سرب و روی، کشور نخست در این زمینه است و تولید فلز روی این کشور به ۵۰۰ هزار تن در سال می رسد؛ چین با برخورداری از ۱۷% ذخایر جهانی در جایگاه دوم قرار دارد و ایران با توجه به اکتشافات معدن مهدی‌آباد (یزد) به مقام یازدهم دنیا راه یافته است.
شرکت‌های سرب و روی کشور اکنون از کمبود مواد اولیه نگرانند؛ البته شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (وابسته به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران- ایمیدرو) حدود ۳۰ درصد مواد اولیه را در اختیار شرکت‌های تولیدکننده سرب و روی قرار می‌دهد اما ۷۰ درصد ظرفیت کشور در این بخش خالی است.
بررسی مصارف سرب و روی نشان می دهد سرب بیشتر در صنایع باتری‌ سازی، کابل‌سازی و ارتش استفاده می‌شود و کاربرد روی نیز در صنایع گالوانیزه، فولاد، صنایع الکتریکی، در آلیاژها، برنز و صنایع شیمیایی است.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید