بزرگ‌ترین واردکننده فروسیلیس

بزرگ‌ترین واردکننده فروسیلیس

ترکیه بزرگ‌ترین واردکننده فروسیلیس خاورمیانه است.

علی‌رغم وجود واحدهای تولیدی فروسیلیس در خاورمیانه، این منطقه از واردکنندگان مهم این محصول در جهان به‌شمار می‌رود. روسیه بزرگ‌ترین صادرکننده فروسیلیس به خاورمیانه است. این کشور ٪۴۶ از تقاضای وارداتی فروسیلیس خاورمیانه را در سال ۲۰۱۶ تأمین کرد.در منطقه خاورمیانه کشورهای ایران، بحرین و ترکیه تنها تولیدکنندگان فروسیلیس هستند. شرکت‌های فروآلیاژ ازنا، فروسیلیس ایران و آلیاژسازی اشتهارد از تولیدکنندگان ایرانی فروسیلیس، شرکت BAFA تولیدکننده این محصول در بحرین و شرکت Karasumetal در ترکیه از تولیدکنندگان فروسیلیس در خاورمیانه هستند.

میزان تولید این کشورها پاسخگوی نیاز منطقه نیست و از این رو خاورمیانه با سهم ۵ درصدی از کل واردات جهانی، یکی از بازارهای مهم وارداتی فروسیلیس در جهان است. کشور ترکیه بزرگ‌ترین واردکننده فروسیلیس در خاورمیانه است. ترکیه نیمی از فولاد خاورمیانه را تولید می‌کند و این یعنی تقاضای زیاد فروسیلیس در این کشور که بخشی از آن از طریق واردات تأمین می‌شود.
ایران و عربستان نیز دیگر واردکنندگان بزرگ خاورمیانه هستند. به گزارش فلزات آنلاین سهم عربستان از واردات خاورمیانه در سال ۲۰۱۶ حدود ٪۳ و سهم ایران ٪۷ بود. روسیه و چین بزرگ‌ترین صادرکنندگان فروسیلیس به خاورمیانه بوده‌اند. در سال ۲۰۱۶ کشور روسیه ۴۶ درصد و چین ۷.۴ درصد از بازار فروسیلیس خاورمیانه را در اختیار داشتند.

صادرات خاورمیانه چندان قابل توجه نیست. در سال ۲۰۱۶ مقدار صادرات این منطقه ۳۱.۸ هزار تن بود. ایران با میانگین سهم ٪۷۴ از صادرات خاورمیانه بزرگ‌ترین صادرکننده این منطقه است و شرکت‌های فروآلیاژ ازنا و فروسیلیس ایران بخش اعظم فروسیلیس ایران را صادر می‌کنند. ترکیه و ارمنستان نیز از مشتریان ثابت فروسیلیس ایران هستند. در سال ۲۰۱۶ سهم این ۲ کشور از صادرات فروسیلیس ایران به ترتیب ۵۲ و ۱۳ درصد بود. تجارت فروسیلیس به‌عنوان یکی از موارد مورد نیاز صنعت فولاد، به رشد این صنعت وابسته است. آینده فولاد نیز به‌عنوان یکی از کالاهای اساسی روشن است و این خبر خوبی برای تجارت فروسیلیس است.

با توجه به این که در برخی از کشورهای واردکننده از جمله ژاپن به‌عنوان برترین واردکننده، تولید فروسیلیس به‌صورت محدود انجام می‌شود یا بعضا فاقد واحد تولیدی هستند؛ در آینده نیز واردات همچنان منبع تأمین تقاضای فروسیلیس این کشورها خواهد بود. آینده تولید فولاد در منطقه خاورمیانه روند صعودی خواهد داشت و این امر رشد تقاضای فروسیلیس را به همراه خواهد داشت و انتظار می‌رود واردات فروسیلیس خاورمیانه در آینده صعودی باشد. از آن‌جایی که در بسیاری از بازارهای جهانی روسیه جایگزین چین در تأمین تقاضای فروسیلیس شده است، این کشور طی سال‌های آتی نیز همچنان از صادرکنندگان مهم فروسیلیس به خاورمیانه به شمار خواهد رفت.

واردات فروسلیس خاورمیانه

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید