برش CNC

برش CNC

اگر تعداد زیادی از قطعات مورد نیاز باشد و آنها باید دقیقا برش داده شوند و دقیقا یکسان باشند یا اگر شکل پیچیده ای دارند، مانند قطعه با انواع قوس، سپس تولید این قطعات با یک دستگاه برش فلزکاری CNC کار سریع تر، آسان تر و به شما نتایج بهتری را می دهد.

گزینه های شما شامل لیزر، پلاسما و یا واتر جت است که همه قادر به برش فلزات نازک، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، مس، برنز و برنج هستند. آنها همچنین می توانند ورق تخت و ورق فلز را به همراه قوس و مربع برش دهند. این دستگاه شبیه به دستگاه های CNC که چوب را برش می دهند است با این تفاوت که با یک میز پایه که وزن های بالای فلزات را می تواند تحمل کند.

برش لیزری تا حد زیادی گران ترین گزینه است. لیزر با ارسال و بازتاب نور توسط یک پرتو بسیار باریک عمل می کند. باریکه بخش پرتو متمرکز به طور کلی کمتر از” 64/ 1قطر است. بسته به ضخامت مواد، پهنای آن از۰.۰۰۴امکان پذیر است.پهنای لیزر می تواند “2/1 برایفولاد ،”4/1 برای آلومینیوم و برای فولاد ضد زنگ تا “8/3 باشد.

برش پلاسما از یک جت شتاب دهنده گاز با یونیزه / فشرده استفاده می کند. به لحاظ بصری، شبیه به کارکرد مشعل اکسایش اتیلن است، اما هیچ چیز برای تولید حرارت برای ذوب کردن و انفجار از طریق فلز، بوجود نمی آورد. در عوض، بخشی از مولکول های فشرده شده توسط جریان برق از طریق نوک ابزار برش پلاسما، که کانال را برای برق دنبال می کند، جدا شده. به صورت بصری، این را می توان به عنوان روشنایی مشاهده کرد. این کانال مولکول های جدا شده دارای خواص هدایت الکتریکی مشابه فلز است، بنابراین سر ابزار پلاسما مثبت است و یک گیره پایه منفی را ایجاد می کند و در نتیجه ایجاد یک مدار کامل با منبع تغذیه برقی پلاسما می کند.
استفاده از گازهای یونیزه باعث می شود که برش پلاسما یک ابزار موثر برای برش مواد نازک و ضخیم به طور یکسان باشد، به نحوی که مقدار برق و هوای فشرده را می توان با توجه به تنظیمات در کنترل کننده نرم افزار CNC کنترل کرد.

واتر جت از طریق یک نوک برش از جریان آب فوق العاده با فشار بالا (بین 30،000 تا 90،000( psi) استفاده می کند و یک شکاف نازک “003” باقی می ماند. مزیت اصلی واتر جت این است که هیچ گرما وجود ندارد، بنابراین قطعات فلزی نه دچار تخریب و نه تغییر رنگ می شوند و فقط خیلی جزئی برش میخورند.واتر جت همراه با مواد ساینده مانند گارنت، برش مواد با ضخامت های بیشتر را با سرعت بیشترانجام می دهد. این روش از حالت واتر جت دارای قدرت بیشتری است و می تواند شیشه و انواع سنگ و کامپوزیت را نیز برش دهد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید