افزایش ۳۰ درصدی صادرات فولاد در آینده

افزایش ۳۰ درصدی صادرات فولاد در آینده

افزایش ۳۰ درصدی صادرات فولاد در آینده

وزیر صنعت، معدن و تجارت : ۳۰ درصد از تولیدات فولاد کشور با توجه به برنامه ششم توسعه باید صادر شود.

شریعتمداری وزیر صنعت و معدن و تجارت در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران کان مین ۲۰۱۷) با اشاره به برنامه ششم توسعه که در آن تولید ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ تن فولاد برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: باید بتوانیم ۱۵ میلیون تن از مجموع فولاد تولیدی کشور تا آن زمان را صادر کنیم، زیرا بازار داخل کشش استفاده از مجموع ظرفیت فولاد در آینده را نخواهد داشت.به کارگیری مغزهای ارزشمند جایگاه بالاتری نسبت به سرمایه گذاری تجهیزات و ماشین آلات دارد.

وی با بیان اینکه باید تاکید بیشتری بر اکتشاف داشته باشیم، خواستار آن شد تا سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور (ایمیدرو) در توسعه آموزش و پژوهش فعالیت بیشتری داشته باشد.باید با همکاری های شرکت های خارجی، در حوزه اکتشاف و کشف ذخایر بیشتر مشارکت کنیم.معدن سنگ آهنی که در جنوب یزد کشف شده است، بیش از کل ذخایر فعلی سنگ آهن ایران ذخیره دارد.

شریعتمداری تاکید کرد: باید کاری کرد که صنعت ساختمان تحرک بیشتری داشته باشد و نقش وزارت راه و شهرسازی در این بین بسیار مهم است.
آقای وزیر ادامه داد: امسال یکصد هزار میلیارد ریال برای نوسازی صنایع اختصاص یافته و ۱.۵میلیارد دلار برای صنایع کوچک که معادن هم جزو آنهاست با نرخ تسهیلات اعطایی ۱۱ درصد اختصاص یافته است. باید شرایطی فراهم شود که ماشین آلات مدرن معدنی هم در داخل ساخته شود، باید در ایجاد اشتغال از شعار خارج شد و اینجانب دست کسانی که اشتغال ایجاد می کنند را می بوسم.

مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز گفت: تکمیل زنجیره تولید در آلومینیوم، مس، فولاد از اولویت های ما در دولت دوازدهم است.پیش بینی می شود امسال صادرات فولاد با ثبت رکورد، به هشت میلیون تن برسد.کرباسیان با بیان اینکه نیازمند ارتقای فناوری در معادن بویژه معادن زیرزمینی هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به مذاکراتی که با شرکت های بزرگ در آی مارک استرالیا انجام دادیم، با پیگیری هایی که صورت خواهد گرفت شاهد نتایج آن برای همکاری در بخش فناوری خواهیم بود.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید