افزایش تولید فولاد

افزایش تولید فولاد

افزایش تولید فولاد

افزایش تولید فولاد ایرانی

بنا به گزارش انجمن جهانی فولاد تولید فولاد(Worldsteel) ایران در ماه گذشته میلادی نسبت به سال قبل ۲۴ % رشد داشته است.
آمار اعلام شده رقم تولید فولاد خام در ماه اکتبر امسال معادل یک میلیون و ۹۸۰,۰۰۰ تن بوده که این رقم بدست آمده در مدت مشابه سال گذشته ۳۸۶,۰۰۰ تن بیشتر بوده است و طی ۱۰ ماه گشته نیز ایران ۱۷ میلیون و ۹۰۱ هزار تن فولاد خام تولید کرد اما این آمار در مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۱۴ میلیون و ۸۰۴ هزار تن بود که حکایت از ۲۰.۹ % رشد دارد.

۶۶ کشور تولید کننده فولاد طی ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۷ میلادی یک میلیارد و ۴۱۰ میلیون و ۲۱۵ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی ۵.۶ درصد رشد نشان می دهد، چرا که این رقم در سال قبل معادل یک میلیارد و ۳۳۵ میلیون و ۴۶۵ هزار تن بود.

رتبه کشورها در تولید فولاد خام
چین طی ۱۰ ماهه اخیر، ۷۰۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که به عنوان بزرگترین تولید کننده جهان شناخته شد. همچنین ژاپن با ۸۷ میلیون و ۲۳۹ هزار تن تولید فولاد خام، هند با ۸۴ میلیون و ۱۲۳ هزار تن تولید فولاد خام، آمریکا با ۶۸ میلیون و ۳۶۴ هزار تن تولید فولاد خام، روسیه با ۶۰ میلیون و ۴۲۸ هزار تن تولید فولاد خام، کره جنوبی با ۵۹ میلیون و ۱۴۸ هزار تن تولید فولاد خام و آلمان با ۳۶ میلیون و ۴۷۶ هزار تن تولید فولاد خام در رتبه های بعدی قرار دارند.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید