اخبار آهن آلات کشورها 1#

اخبار آهن آلات کشورها 1#

اخبار آهن آلات کشورها 1#

ثبات قیمت میلگرد بازار صادراتی ایتالیا

میلگرد صادراتی ایتالیا

قیمت میلگرد صادراتی کشور ایتالیا طی این هفته ثابت باقی مانده است در حالی که قیمت ها در بازار داخلی نوسان داشته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد جنوب اروپا 390-380 یورو (439-428 دلار) به ازای هر تن تا روز چهارشنبه مورخ 7 ماه ژوئن بوده است که طی چند هفته ثابت باقی مانده است. طبق گفته فعالان بازار یک محموله 20000 تنی میلگرد از ایتالیا توسط یکی از تاجران به کشور ترکیه به قیمت 385 یورو (434 دلار) به ازای هر تن فروخته شده است.
کشورهای واقع در شمال آفریقا یک بازار کلیدی برای محصولات فولاد بلند صادراتی از کشورهای جنوب اروپا می باشد. خبرها حاکی از آن است که در سال 2016 حدود 6/2 میلیون تن محصولات فولاد بلند از اروپا به آفریقا صادر شده است اما آمار میزان صادرات در سال 2017 هنوز منتشر نشده است.
قیمت پیشنهادی میلگرد صادراتی از جنوب اروپا به شمال آمریکا و آفریقا 390-385 یورو (439-434 دلار) به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت های پایین تر نیز ممکن است در مناقصات پذیرفته شود. ارزیابی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی جنوب اروپا 410-380 یورو (462-428 دلار) به ازای هر تن تا روز چهارشنبه مورخ 7 ماه ژوئن بوده است که این قیمت نسبت به 410-375 یورو (462-422 دلار) به ازای هر تن که طی هفته گذشته اعلام شد افزایش یافته است.

به گفته یکی از تولیدکنندگان میلگرد اروپا این روند ممکن است فقط یک بهبود موقت در قیمت ها باشد. طبق اخبار منتشر شده از انجمن بین المللی میلگرد قیمت محصولات فولاد بلند می تواند به دنبال افزایش قیمت آهن قراضه، افزایش بیشتری یابد. هم چنین ارزیابی آژانس متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی شمال اروپا 512-501 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته 6 دلار کاهش یافته است.

افزایش قیمت ورق فولادی آمریکای لاتین

ورق فولادی آمریکای لاتین

طبق اخبار منتشر شده قیمت کویل نورد سرد شده آمریکای لاتین کاهش یافته است در حالی که قیمت ورق فولادی صادراتی به دنبال افزایش مجدد فعالیت خرید در اروپا، افزایش یافته است.
ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد سرد شده صادراتی 565-555 دلار به ازای هر تن تا روز جمعه مورخ 2 ماه ژوئن بوده است که این میزان نسبت به 570-550 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته، کاهش یافته است.طبق منابع خبری قیمت کویل نورد سرد شده وارداتی از کشور برزیل به بلژیک، 600-595 دلار به ازای هر تن بوده است.
هم چنین پیشنهادات کشور برزیل با توجه به قیمت شمش متغیر می باشد. در مناقصات صورت گرفته برای کویل نورد سرد شده قیمت های پیشنهادی پایین تری شنیده می شود به این دلیل که شرکت کنندگان بازار در نظر دارند سطح قیمت های جدیدی را آزمایش کنند. خریداران قیمت 545 دلار به ازای هر تن را درمناقصات پیشنهاد داده اند اما هنوز معامله ای در این سطح گزارش نشده است.
طبق گفته منابع خبری هیچ کارخانه ای هنوز این قیمت را نپذیرفته است و این قیمت ها فقط برای کیفیت پایین تری از کویل نورد سرد شده کاربرد داد.

با این حال ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی 505-500 دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت نسبت به 495-490 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است.تولیدکنندگان محصولات فولاد تخت معاملات ورق فولادی را به این قیمت با کشورهای اروپایی منعقد کردند. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی نورد گرم شده تا تاریخ 2 ماه ژوئن 500-490 دلار به ازای هر تن بوده است که بدون تغییر مانده است.

طبق اخبار منتشر شده کمیسیون اروپا در نظر دارد عوارض ضد دامپینگ جدیدی برای واردات کویل نورد گرم شده از کشورها برزیل و چهار کشور دیگر تا اواخر ماه آگوست یا اوایل ماه سپتامبر تعیین کند. در صورت تایید این تصمیم می تواند بر قیمت محصولات فولاد تخت برزیل تاثیر گذارد.

افزایش مضاعف واردات فولاد تخت کشور برزیل

واردات فولاد تخت برزیل

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن و به نقل از پایگاه خبری آهن و فولاد مرکزآهن با توجه به آمار سالیانه منتشر شده از وزارت تجارت تا روز سه شنبه مورخ 6 ماه ژوئن میزان واردات فولاد تخت برزیل در ماه می افزایش مضاعفی یافته است. این میزان در ماه می سال جاری 121575 تن اعلام شده است در صورتی که میزان واردات این کشور در ماه می سال 2016، 51935 تن بوده است.
می توان گفت این میزان نسبت به ماه می سال گذشته رشد دو برابری داشته است. کشور چین مهم ترین کشور صادرکننده محصولات فولاد تخت به کشور برزیل در ماه گذشته بوده است.
خبرهای منتشر شده حاکی از آن است که کشور چین در ماه می سال جاری حدود 69547 تن محصولات فولاد تخت به کشور برزیل صادر کرده است در حالی که این میزان در ماه می سال 2016، 35251 تن بوده است.
هم چنین کشور روسیه نیز 25302 تن محصولات فولاد بلند (که عموما شامل کویل نورد گرم شده و کویل نورده سرد شده می باشد) در طی ماه می به بازار کشور برزیل صادر کرده است که این میزان در ماه می سال گذشته 4720 تن بوده است.

لازم به ذکر است که افزایش مشاهده شده در محصولات فولاد بلند صادراتی کشور برزیل فقط به علت افزایش محموله های کویل نورد گرم شده و کویل نورد سرد شده وارداتی از کشور روسیه نبوده بلکه واردات کویل گالوانیزه شده نیز در این روند تاثیر بسزایی داشته است.

طبق آمار وزارت تجارت، کشور آمریکای لاتین 30816 تن کویل گالوانیزه شده طی ماه گذشته به کشور برزیل صادر کرده است که این رقم در ماه می سال 2016، 10797 تن بوده است. از میزان کل محصولات فولاد بلند وارداتی کشور برزیل، 27739 تن (حدود 90 درصد) متعلق به محصولات وارداتی از کشور چین بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل گالوانیزه وارداتی به جنوب آمریکا، از جمله برزیل، 590-575 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 2 ماه ژوئن بوده است.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید