اخبار آهن آلات کشورها ۲۹#

اخبار آهن آلات کشورها ۲۹#

حمایت از فولادسازان در دستور کار دولت هند قرار گرفت.دولت هند، وضع عوارض بر الکترودهای گرافیتی وارداتی از چین را حذف کرده است. وزارت دارایی و امور مالی هند طی هفته (۸ سپتامبر ۲۰۱۸) گذشته اعلام کرد که مالیات بر جلوگیری از مشکلات حاصل از دامپینگ الکترود گرافیتی چین را حذف کرده است. به‌نظر می‌رسد که تلاش دولت برای جلب رضایت فولادسازان هندی بیش از پیش جدی شده است. عوارض آنتی دامپینگ بر الکترود گرافیتی وارداتی از چین در هند در تاریخ ۱۳ فوریه سال ۲۰۱۵ و برای ۵ سال وضع شده بودند.

در ماه آوریل ۲۰۱۸، دپارتمان تجارت و بازرگانی هند طی نامه‌ای به وزارت دارایی این کشور خواستار بازنگری در قوانین و بخش‌نامه‌های صادر شده برای وضع تعرفه شد. این درخواست با تأکید بر حمایت از انجمن تولیدکنندگان فولادآلیاژی هند صورت گرفته بود. پیش از این، انجمن اذعان داشته بود که شرایط تجارت داخلی و جهانی برای فولاد به صورت قابل توجهی تغییر کرده است و ادامه دادن وضع تعرفه برای برخی کالاهای ضروری برای فولادسازان مانند الکترودهای گرافیتی در نهایت به ضرر تولیدکننده داخلی تمام خواهد شد.
دپارتمان تجارت و بازارگانی هند سهم واردات الکترود گرافیتی از چین به هند طی دوره ابتدای آوریل ۲۰۱۷ تا پایان مارس ۲۰۱۸ را ٪۵ اعلام کرد. این در حالی است که این سهم در سال ۲۰۱۲ نزدیک به ۷۰ درصد بود. این اخبار نشان می‌دهد که هند تا حد مشخصی با کمبود و کسری الکترود گرافیتی مواجه است و واردات این محصول علاوه بر این که مشکلی را برای تولیدکننده داخلی الکترود گرافیتی ایجاد نخواهد کرد، از بار چالش‌های اخیر برای تولید فولاد نیز خواهد کاست. کسری حاصل در بازار فولاد چین ناشی از رشد فزاینده واحدهای تولیدی فولاد در مقابل افزایش ناچیز ظرفیت تولید داخلی الکترود گرافیتی است.

جالب توجه آنکه شرکت HEG به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان الکترود گرافیتی در هند، به‌وضوح اعلام کرده است که توانایی پاسخگویی به نیاز روزافزون واحدهای کوره قوس برای الکترود گرافیتی را ندارد. تمامی موارد فوق نشان می‌دهد که وزارت دارایی هند قبل از آنکه مشکلات تولید فولاد در کشور دو چندان شود، تصمیم درستی را اتخاذ کرده است. خاطر نشان می‌سازد که تولید هر تن فولاد با روش کوره قوس نیازمند مصرف حداقل ۲ کیلو‌گرم الکترود گرافیتی است و چشم‌انداز هند برای دستیابی به ۳۰۰ میلیون تن فولاد لازمه دستیابی به الکترود گرافیتی تا میزان مطلوب است. در حال حاضر نزدیک به 30 درصد از فولاد در هند با روش کوره قوس تولید می‌شود. انتظار می‌رود این حجم تا افق ۲۰۳۰ هند به بیش از ۴۰ درصد افزایش یابد. نمودار سهم تولید فولاد در هند در روش‌های مختلف تولید فولاد نشان می‌دهد.

سهم تولید فولاد هند ۲۰۳۰

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید