اخبار آهن آلات کشورها ۲۳#

اخبار آهن آلات کشورها ۲۳#

اخبار آهن آلات کشورها ۲۳#

اضافه شدن اتحادیه اروپا به شکایت چین برای تعرفه های وارداتی فولاد آمریکا
اتحادیه اروپا از سازمان تجارت جهانی درخواست کرد به شکایتی که چین علیه تعرفه‌های واردات آمریکا برای فولاد و آلومینیوم نزد این نهاد مطرح کرده است، ملحق شود.دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به بهانه امنیت ملی، تعرفه ٪۲۵ برای واردات فولاد و تعرفه ۱۰درصدی برای واردات آلومینیوم وضع کرده اما تا اول ماه مه معافیت موقتی از این تعرفه‌ها برای اتحادیه اروپا قائل شده است.

چین علیه افزایش تعرفه‌های آمریکا برای واردات فولاد و آلومینیوم در سازمان تجارت جهانی شکایتی را تنظیم کرده که مرحله نخست رسیدگی به این شکایت، رایزنی است.سازمان تجارت جهانی اعلام کرده اتحادیه اروپا به عنوان یکی از طرفینی که در این مسئله منافع تجاری قابل توجهی دارد، درخواست رسمی برای پیوستن به این رایزنی‌ها را مطرح کرده است.

اتحادیه اروپا اعلام کرده منافع قابل توجهی دارد زیرا اگر معافیت موقتی آمریکا به پایان برسد و تعرفه‌ها اعمال شود، صادرات این بلوک ضربه خواهد خورد.هنگ کنگ، هند، روسیه و تایلند همگی برای پیوستن به این رایزنی‌ها درخواست داده اند. در میان شرکای تجاری آمریکا که معافیت موقتی گرفته اند، اتحادیه اروپا نخستین طرفی است که خواستار پیوستن به این مرافعه شده است.

کانادا، مکزیک، استرالیا، برزیل و کره جنوبی نیز معافیت موقتی گرفته اند و معافیت کره جنوبی به مدت نامعلومی تمدید شده است.کمیسیون اروپا که سیاست تجاری ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا را هماهنگ می‌کند، اعلام کرده که این بلوک خواهان دریافت معافیت دائم بدون هیچ شرطی است.

از سوی دیگر هند، روسیه، نروژ، سنگاپور، سوئیس، ترکیه و ونزوئلا نیز به چین پیوسته و نگرانی و یاس خود را نسبت به تعرفه‌های آمریکا برای واردات فلزات ابراز کرده اند.بر اساس این گزارش، یک منبع آگاه در کمیسیون اروپا اظهار کرده برای اتحادیه اروپا طبیعی است که بخواهد در رایزنی‌ها نظارت کند و در صورت داشتن منافع قابل توجه، دیدگاه‌های خود را ابراز کند و سازمان تجارت جهانی را مکان مناسبی برای حل اختلافات می‌داند.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید