اخبار آهن آلات کشورها ۲۱#

اخبار آهن آلات کشورها ۲۱#

اخبار آهن آلات کشورها ۲۱#

ارایه سهام شرکت گرافتک (GrafTech)

هلدینگ بین‌المللی گرافتک تولیدکننده محصولات کربنی و گرافیتی قصد دارد تا سهام خود را در بازار به صورت عرضه اولیه (IPO) به میزان ۹۰۷ میلیون دلار ارایه کند که این امر می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود. انتظار می‌رود مبلغ پیشنهادی در بازار سهام برای این هلدینگ بین 21$ تا 24$ برای هر سهم باشد.گرافتک هدف‌گذاری خود را برای افزایش دارایی‌های خود از این اقدام تا 7٫3 میلیارد دلار تعیین کرده است.

4 آوریل 2018 هلدینگ تولیدکننده بین‌المللی الکترود گرافیتی گرافتک اعلام کرد که این شرکت در تلاش است تا ۹۰۷ میلیون دلار از سهام خود را به صورت عرضه اولیه ارایه کند. پیش‌بینی تحلیل‌گران از ارزش پیشنهادی برای هر سهم، چیزی بین 21$ تا 24$ است، این مبلغ با تعداد ۳۷٫۸ میلیون سهم در نظر گرفته شده است. شرکت GrafTech که قصد دارد در بورس اوراق بهادار نیویورک (New York Stock Exchange) تحت نماد EAF، سهام خود را عرضه کند، تا 7٫3 میلیارد دلار افزایش دارایی‌های خود را از این محل در دستور کار خود قرار داده است. از آنجایی که عرضه اولیه سهام معمولا برای ارایه سهام‌های جدید به‌کار می‌رود، این کار تقاضا برای سهام‌های قبلی را کاهش می‌دهد در حالی‌که عرضه کل سهام در بازار افزایش یافته است، معمولا این وضعیت منجر به کاهش ارزش سهام می‌شود.

گرافتک که در ایالت اوهایو قرار دارد توسط شرکت مدیریت دارایی بروکفیلد (Brookfield Asset Management) در سال ۲۰۱۵ با سرمایه‌‌ای در حدود ۸۵۵ میلیون دلار خریداری شده است؛ پس از خریداری شدن شرکت گرافتک توسط بروکفیلد، میانگین ارزش قراردادها به بیش از دو برابر رسید. این در حالی است که در آن زمان، قیمت‌های جهانی فولاد به دلیل شرایط بازار صادراتی چین تحت فشار قرار گرفته بود.
چنان که در گزارش بازار جهانی الکترودهای گرافیتی گفته شد، قیمت الکترود گرافیتی در سال ۲۰۱۷ به دلیل تقاضای بسیار زیاد و کمبود عرضه روند صعودی شدیدی را تجربه کرده است. شایان ذکر است که چیزی حدود ٪۲۰ از ظرفیت تولید الکترود گرافیت در خارج از چین در سال ۲۰۱۴ و پس از آن بسته و منجر به افزایش سرسام‌آور قیمت‌های جهانی این کالا شد. قیمت این الکترودها از کمتر از ۵,۰۰۰ دلار در سال‌های قبل از ۲۰۱۶ به حدود ۳۵ هزار دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت، یعنی چیزی حدود ۷ برابر رشد کرد، هر چند با پایان یافتن سال ۲۰۱۷ قیمت جهانی الکترود گرافیتی نیز کاهش یافت.

به‌طوری که قیمت الکترود گرافیتی در بازار چین از ۱۶ هزار دلار به نزدیک ۱۰ هزار دلار رسید. این کاهش قیمت در بازار این محصول در چین در حالی است که قیمت این الکترودها از ماه جولای تا اواخر اکتبر سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۶ هزار دلار بود.شرکت GrafTech در نظر دارد تا ظرفیت تولید خود را تا ٪۲۱ افزایش دهد و تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۲۰۲ هزار تن برساند که این تصمیم در نتیجه بهبود در وضعیت بازار و قیمت‌های جهانی آن است. افزایش دارایی‌های این شرکت، به‌واسطه عرضه بخشی از سهام خود در بورس اوراق بهادار نیویورک، می‌تواند حامی مهمی در توسعه ظرفیت این شرکت باشد. مجموع ظرفیت جهانی تولید الکترود گرافیتی در خارج از چین تقریبا ۸۰۰ هزار تن است. محصولات الکترود گرافیتی تولید شده توسط شرکت GrafTech برای ذوب قراضه در کوره‌های قوس الکتریکی برای تولید فولاد استفاده می‌شود. دارایی‌های تولیدی این شرکت در کشورهای فرانسه، اسپانیا، مکزیک و آمریکا مستقر شده است.
تغییرات قیمت الکترود گرافیتی

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید