اخبار آهن آلات کشورها ۲۰#

اخبار آهن آلات کشورها ۲۰#

اخبار آهن آلات کشورها ۲۰#

سنگ آهن کم‌عیار ترکیه

کشور ترکیه یکی از مهم‌ترین فولادسازان منطقه به‌شمار می‌رود. علی‌رغم اینکه اغلب فولاد این کشور با استفاده از قراضه‌های آهنی تولید می‌شود، اما به‌دلیل رشد بخش کنورتر ترکیه، تولید سنگ آهن این کشور نیز حایز اهمیت است. با وجود عیار پایین و هزینه استحصال بالا، تولید سنگ آهن در این کشور رو به رشد است.کشور ترکیه به‌عنوان هشتمین فولادساز بزرگ دنیا شناخته می‌شود. این کشور سال‌هاست که بر روی رشد صنعت فولاد خود تمرکز کرده و درصدد افزایش سهم خود از بازار محصولات فولادی است. با این حال، تأمین مواد اولیه فولادسازی برای ترکیه، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی بوده است. بیش از ٪۷۰ تولید فولاد این کشور با استفاده از کوره قوس الکتریکی انجام می‌شود که خوراک این کوره‌ها در ترکیه اغلب قراضه است. میزان تولید قراضه این کشور پاسخگوی این حجم عظیم از تقاضا نیست از همین رو، بیش از دو سوم نیاز قراضه ترکیه از راه واردات تأمین می‌شود. ٪۳۰ باقی‌مانده ظرفیت تولید فولاد این کشور، به روش کوره بلند و کنورتر اکسیژن بازی تعلق دارد که از شارژ سنگ آهن و گندله استفاده می‌کند.

ترکیه حدود ۹۰۰ معدن سنگ آهن در سراسر کشور دارد، اما در حال حاضر تنها ۳۰ حلقه معدن قابل استخراج هستند یا در حال بهره‌برداری به‌سر می‌برند. اغلب معادن ترکیه به‌دلیل عیار پایین (کمتر از ٪۵۰) غیر فعال هستند. معادن فعال این کشور به همراه عیار، در جدول زیر دیده می‌شوند.

به‌دلیل عیار پایین این معادن و همچنین سختی استحصال آن‌ها، سنگ آهن نهایی قابل استفاده برای واحدهای فولادسازی قیمت تمام‌شده بیشتری دارد. با این حال، همگام با تولید فولاد این کشور، میزان تولید سنگ آهن نیز افزایش داشته است. با این وجود، برای تأمین نیاز کوره‌های بلند، این کشور هنوز هم به واردات حدود ۱٫۵ میلیون تن محصولات سنگ آهن نیاز دارد. به‌طور کلی می‌توان گفت که سهم سنگ آهن تولید داخلی از میزان مصرف آن در سال‌های گذشته بیش از ۵۵ درصد بوده است. در سال ۲۰۱۳ که تولید سنگ آهن با رسیدن به مرز ۸٫۵ میلیون تن به اوج خود طی ۹سال اخیر رسید، سهم آن از مصرف نیز به ٪۸۳ درصد افزایش یافت. گفتنی است که سهم تولید داخلی از میزان تقاضای سنگ آهن ترکیه، در سال‌های گذشته در گستره ۵۵ تا ۸۳ درصد بوده است.

میزان عیار انواع سنگ آهن ترکیه

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید