اخبار آهن آلات کشورها ۱۷#

اخبار آهن آلات کشورها ۱۷#

اخبار آهن آلات کشورها ۱۷#

بررسی جایگاه دوم صادرات فولاد جهان کشور ژاپن

ژاپن در جایگاه دوم تولید فولاد دنیا قرار دارد. این کشور دومین صادرکننده بزرگ فولاد و انواع محصولات آن نیز شناخته می‌شود. این کشور در سال ۲۰۱۶، سهم ۹٪ از کل صادرات جهانی فولاد را در اختیار گرفت. گفتنی است، در مقام نخست صادرات فولاد، کشور چین قرار دارد. حجم صادرات ژاپن، کمتر از نصف صادرات چین برآورد می‌شود.

ژاپن در نیمه نخست سال ۲۰۱۷، حدود ۱۸.۹ میلیون تن انواع فولاد را صادر کرد. میزان صادرات ژاپن در مدت مشابه سال ۲۰۱۶، حدود ۲۰.۳ میلیون تن گزارش شده بود. در واقع می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که صادرات این کشور در سال جدید با افت ۷٪ همراه بوده است.ژاپن، تولیدات فولادی خود را به بیش از ۱۹۰ کشور و منطقه دنیا صادر می‌کند. ۸۲ درصد حجم صادرات این کشور تنها به 10 کشور انجام می‌گیرد. ۱۰ کشور اصلی که مقصد محصولات فولادی ژاپن هستند، عبارتند از: کره‌جنوبی، چین، تایلند، تایوان، ویتنام، مکزیک، اندونزی، ایالات متحده، مالزی و هند. کره‌جنوبی، چین و تایلند هر کدام به‌ترتیب، حدود ۱۶، ۱۵ و ۱۴ درصد از این محصولات را دریافت می‌کنند. نمودار میزان تولید فولاد خام ژاپن را از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ نشان می‌دهد. همان‌طور که در این نمودار پیداست، میزان تولید فولاد خام در این کشور در سال ۲۰۰۹ حدود ۸۷.۵ میلیون تن گزارش شد. این حجم تولید در سال ۲۰۱۶، به ۱۰۴.۸ میلیون تن افزایش یافت؛ یعنی می‌توان گفت، حجم تولید فولاد خام در ژاپن از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ با رشد قابل ملاحظه‌ای همراه بوده است. البته همان‌طور که در نمودار نیز مشاهده می‌شود، میزان تولید فولاد خام این کشور از سال ۲۰۰۹ به ۲۰۱۰ با رشد یکباره ۲۵٪ همراه شد. پس از این دوره، اغلب تغییرات، محدود گزارش شدند.

صادرات فولاد ژاپن

صادرات محصولات فولادی از این کشور، همواره قابل توجه بوده است. همان‌طور که در نمودار مشاهده می‌شود، صادرات محصولات فولادی ژاپن در سال ۲۰۰۹ حدود ۳۳.۲ میلیون تن گزارش شده است. این حجم از صادرات، معادل ۳۷.۹ درصد تولید آن بود. حجم صادرات در سال ۲۰۱۶ معادل ۴۰.۴ میلیون تن گزارش شد، این حجم صادرات سهم ۳۸.۶ درصدی از تولید این کشور را به خود اختصاص داد. در این نمودار میزان تولید فولاد خام و صادرات محصولات فولادی ژاپن در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نیز مقایسه شده است و همان‌طور که در این نمودار پیداست، تولید فولاد خام این کشور در سال ۲۰۱۶ حدود ۵۲ میلیون تن بود و در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ به ۵۲.۳ میلیون تن افزایش یافت. این در حالی بود که سهم صادرات در مدت یاد شده از ۲۰.۳ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ به ۱۸.۹ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ کاهش یافت. گفتنی است که صادرات محصولات فولادی ژاپن در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ سهم ۳۹.۱ ٪ از تولید این کشور را به خود اختصاص داده است. درحالی که صادرات که سهم صادرات در سال ۲۰۱۷ و مدت یاد شده به ۳۶.۲ ٪ کاهش یافته است.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید