اخبار آهن آلات کشورها ۱۳#

اخبار آهن آلات کشورها ۱۳#

اخبار آهن آلات کشورها ۱۳#

عدم وجود تقاضا برای قراضه فولادی کشورهای (Cis) در ترکیه

بررسی بازار قراضه کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS) در ماه نوامبر حاکی از افت قیمت این محصول دارد. تأمین‌کنندگان قراضه از ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی تخفیف‌های قابل توجهی را برای فروش قراضه خود ارایه دادند. همین موضوع نیز موجب شد تا در هفته دوم نوامبر هیچ معامله‌ای در بازار وارداتی ترکیه برای خرید قراضه این کشورها ثبت نشود.

این در حالیست که میزان صادرات به کشور کره جنوبی همچنان به قوت خود باقیست. فولادسازان ترکیه تقریبا هیچ علاقه‌ای به خرید قراضه از کشورهای مستقل مشترک‌المنافع نداشتند. پس از دریافت پیشنهادات قیمتی، واردکنندگان اصرار داشتند تا به‌طور قابل توجهی قیمت‌ها را کاهش دهند. به‌ویژه که تأمین‌کنندگان قراضه از ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی تخفیف‌های قابل توجهی را برای فروش قراضه خود ارایه دادند. همین موضوع نیز به قیمت عرضه شده از سوی کشورهای سی.آی.اس لطمه وارد کرد. برای نمونه قیمت CFR قراضه کلاس A3، به رنج $290 تا $۲۹۵ به‌ ازای هر تن (معادل قیمت FOB 240 تا $245 بر تن)کاهش یافت. این در حالی است که قیمت CFR محصولات مشابه در بازار وارداتی ترکیه از کشورهای مستقل مشترک‌المنافع در هفته گذشته، در رنج $295 تا $296 در هر تن قرار داشت.

نمودار قیمت فوب صادرات قراضه فولادی کلاس A3 را در هفته دوم ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد. این محصول در تاریخ یاد شده و در دریای آزوف، روستوف آن دان با قیمت فوب $240 تا $245 به‌ ازای هر تن معامله شد. در واقع قیمت معامله آن نسبت به هفته نخست ماه نوامبر با ۶ دلار کاهش همراه بود. همچنین این قبیل از قراضه‌های فولادی در دریای بالتیک و سن‌پترزبورگ در محدوده قیمتی فوب ۲۷۱ تا ۲۷۵ دلار در هر تن معامله شدند که نسبت به هفته پیش از آن، افت ۵ دلار بر تنی را تجربه کرد. همین قراضه در دریای ژاپن، ولادیوستوک و ناخودکا با قیمت فوب $295 تا $300 در هر تن فوب به فروش رفت که حکایت از عدم تغییر قیمت آن نسبت به هفته قبل داشت. قراضه کلاس A3 تولید شده توسط کشورهای مستقل مشترک‌المنافع در هفته دوم نوامبر سال جاری در دریای سیاه، اودسا، نیکولایف، خرسن در محدوده قیمتی $۲۵۳ تا $۲۵۶ دلار در هر تن معامله شد که نسبت به هفته پیش از آن کاهش $6 در هرتن را تجربه کرد.

خریداران ترک معتقد هستند که با توجه به نرخ حمل و نقل بالا در حوزه دریای آزاد و سیاه، یعنی 48 تا 50 دلار به‌ازای هر تن، همکاری با روسیه و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع دشوار می‌شود. در همین راستا، قیمت CFR هر تن قراضه فولادی کلاس A3 از اوکراین در بازار ترکیه نیز طی هفته گذشته حدود 5 دلار کاهش یافت و به 285 دلار در هر تن رسید. با احتساب هزینه‌های حمل و نقل، می‌توان گفت که قیمت یاد شده معادل 253 تا 256 دلار به‌ازای هر تن قیمت فوب در اوکراین بوده است.

قیمت قراضه فولادی

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید