اخبار آهن آلات کشورها ۱۲#

اخبار آهن آلات کشورها ۱۲#

اخبار آهن آلات کشورها ۱۲#

بازار ورق های فلزی

ورق گرم در بازار چین دیگر صعودی نیست و در ثبات است. در نقاط شرقی کشور قیمت بین ۵۹۹ تا ۶۱۰ دلار هر تن درب کارخانه شنیده شده و بازار فعالیت چندانی ندارد.
در چین قیمت پیشنهادی صادراتی نیز ۵۴۵ دلار هر تن فوب بوده و بازار آن در سکوت است. قیمت های درخواستی خریداران ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار هر تن فوب است در حالی که کارخانه ها هنوز ۵۴۵ دلار را حداقل قیمت می دهند. بازار ورق گرم ترکیه در رکود روزهای اخیر قیمت اغلب محصولات ورق در ترکیه نزولی بوده و تقاضا ضعیف است. خریدارها منتظر رسیدن قیمت ها به حداقل ممکن هستند. از طرفی آنچه امروز خریداری شود در زودترین زمان ممکن دسامبر به دست خریدار می رسد که ماه پایانی سال است و همه ترجیح می دهند موجودی انبارها را بالا نبرند. در بازار داخلی قیمت ورق گرم ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار هر تن درب کارخانه برای تولیدات دسامبر است. در ۵۶۰ دلار هر تن درب کارخانه معاملاتی شنیده شده است. در کل چون محموله های موجود در بازار برای تحویل آخر سال است، طبیعی است که تقاضا کم باشد. در بازار واردات نیز قیمت ورق گرم روسیه ۵۵۵ تا ۵۶۰ دلار هر تن سی اف آر ترکیه شنیده شده و محصول اوکراین ۵۵۰ دلار هر تن سی اف آر است. ورق گرم صادراتی ترکیه ۵۵۰ تا ۵۶۰ دلار هر تن فوب است ولی خریداران در ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار هر تن فوب درخواست خرید داده اند.

بازار میلگرد

نگاهی به وضعیت بازارهای میگرد نشان می دهد که بازار میلگرد چین در سکوت بوده و میلگرد صادراتی ترکیه نیز ارزان شده است.
روند صعودی بازار میلگرد چین متوقف شده چرا که بازار بیلت و بازارهای فیوچرز کاهش قیمت داشتند. میلگرد در شانگهای ۵۹۰ تا ۵۹۶ دلار هر تن درب کارخانه و در ثبات است. در این بین قیمت بیلت در بازار نقدی چین به دلیل افت تقاضا ارزان تر شده و انتظار می رود باز هم کاهش یابد. از طرفی میلگرد صادراتی چین ۵۲۶ دلار هر تن فوب شنیده شده که کمتر از ۶ دلار رشد داشته است. اگر قیمت های داخلی میلگرد افت شدید نداشته باشد برخی انتظار دارند قیمت های صادراتی میلگرد روزهای آتی تا ۵ دلار دیگر بهبود یابد. میلگرد صادراتی ترکیه ارزان تر شد قیمت میلگرد صادرتی ترکیه روزهای اخیر نزولی بوده چرا که تقاضا در بازار داخلی و صادرات هر دو پایین است. از طرفی بیلت وارداتی هم در رکود به سر می برد. میلگرد صادراتی ترکیه از ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار به ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار هر تن فوب کاهش یافته است. بیلت وارداتی هم ۱۵ تا ۲۰ دلار افت داشته و ۴۸۵ تا ۴۹۰ دلار هر تن سی اف آر شده است. محموله های زیادی از سی آی اس هم خریداری شده است. در کل بازار در فصل رکود ساخت و ساز است و رکود بازار مقاطع غیر طبیعی نیست.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید