اخبار آهن آلات کشورها ۱۱#

اخبار آهن آلات کشورها ۱۱#

اخبار آهن آلات کشورها ۱۱#

مصرف قراضه فولادی در بازار داخلی چین کشش بیشتری دارد.

در طول چند ماه گذشته، صادرات قراضه از چین با رشد مداومی همراه بوده است؛ به‌طوری که در ماه سپتامبر رکورد زد و معادل ۵۰۸,۱۲۰ تن گزارش شد. همچنین باید خاطرنشان ساخت که براساس آمار اداره گمرک چین، مجموع کل صادرات این محصول در ۹ ماه نخست سال جاری به رقم ۱,۳۹ میلیون تن رسید. با توجه به آمار ارایه شده، ۳ مقصد اصلی برای صادرات قراضه چین در ماه سپتامبر، اندونزی، تایلند و ویتنام بودند.

صادرات قراضه فولادی از چین، پدیده نادری محسوب می‌شود که از ۳ ماهه دوم سال جاری آغاز شد. این مواد به کشورهای آسیای جنوب شرقی و حتی هند نیز صادر شدند. همچنین باید خاطرنشان ساخت که ترکیه، به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده قراضه فولادی در کل، بخشی از نیاز خود به این مواد را نیز از طریق چین تأمین کرده است. این در حالی است که به گفته دفتر بین‌المللی داده‌های بازیافت، هیچ صادرات قراضه فولادی از چین به ترکیه طی۸ ماه نخست سال ۲۰۱۷ انجام نگرفت. اما صادرات ۱۰ هزار تن قراضه از چین به ترکیه در ماه جاری (اکتبر) تأیید شده است. همچنین در آمارها ذکر شده که این محموله‌ها با تخفیف قابل توجهی در اختیار شرکت‌‌های ترکی قرار گرفته است.

میزان مصرف قراضه فولادی در چین را طی نیمه نخست سال ۲۰۱۶ با دوره مشابه از سال ۲۰۱۷ مقایسه می‌کند. آمارهای چین حکایت از آن دارد که مصرف قراضه چین در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۶ حدود ۴۲.۶ میلیون تن بود که در مدت مشابه سال جاری، با رشد حدود ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تنی، به ۶۲,۲ میلیون تن افزایش یافت. در نتیجه می‌توان گفت که مصرف قراضه چین طی این دوره، با رشد ۴۶% همراه بود. تحلیلگران معتقد هستند بسیاری از واحدهای فولادسازی در چین در پی افزایش قیمت‌های مواد اولیه معدنی در فولادسازی، مصرف قراضه خود را برای شارژ کوره‌های فولادسازی از ۸% تا ۱۵% درصد افزایش دادند. علاوه بر آن، نظارت‌های هرچه بیشتر زیست‌محیطی از سوی دولت مرکزی این کشور موجب شده است که تولید در واحدهای فولادسازی با کوره بلند، به‌دلیل انتشار قابل توجه گازهای گلخانه‌ای، تحت تأثیر قرار گرفته و فولادسازان مصرف قراضه را در کوره‌های قوس الکتریکی ترجیح دهند. این رشد مصرف حتی در برخی از واحدها به ۲۰ درصد نیز رسید.

فعالان بازار چین معتقدند که در حال حاضر بازار چین کشش مصرف بیشتر قراضه‌های فولادی را دارد. همین موضوع نیز موجب رشد قیمت این محصول در بازار این کشور را فراهم آورده است. بدین ترتیب، می‌توان گفت که قیمت قراضه‌های فولادی در بازار چین برای سومین بار طی این ماه، با رشد مواجه شد. در عین حال از آن‌جا که تقاضا برای این محصول در بازار داخلی این کشور با رشد همراه بوده است و همان‌طور که گفته شد، انتظار می‌رود که این رشد ادامه‌دار باشد، تغییر در روند صادرات قراضه فولادی از این کشور دور از انتظار نخواهد بود.

مصرف قراضه فولادی در چین

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

جستجو کنید