آلومینیوم در صنعت هواپیما سازی

آلومینیوم در صنعت هواپیما سازی

آلومینیوم در صنعت هواپیما سازی

اولین هواپیمای برادران رایت، که در سال ۱۹۰۳ پرواز کرد، یک موتور چهار سیلندر، ۱۲ اسب بخار قدرتمند با یک بلوک آلومینیومی ۳۰ پوند داشت که وزن آن را کاهش داد. آلومینیوم به تدریج در اوایل دهه ۱۹۰۰ جایگزین چوب، فولاد و سایر قطعات شد و اولین هواپیمای آلومینیومی در اوایل دهه ۱۹۲۰ ساخته شد. از آن به بعد ساخت انواع و سایزهای مختلف هواپیما روی آلومینیوم متمرکز شد.
ترکیبات سبک، مستحکم و کارایی آلومینیوم آن را به ماده ایده آل برای ساخت هواپیماهای تجاری تبدیل کرده است. آلیاژهای مستحکم آلومینیوم، فشارهای فوق العاده زیاد و فشارهای مربوط به پرواز در ارتفاع بالا را تحمل و پنل‌های ویفر نازک آلومینیومی همانند عایق هوای سرد بیرون و هوای داخل عمل می‌کنند.
بسیاری از اتصالات داخلی مانند صندلی‌ها در هواپیما از آلومینیوم ساخته شده‌اند تا وزن و در نتیجه سوخت را کاهش دهند. کاهش وزن هواپیما، قابلیت حمل بار را افزایش می‏‌دهد.
امروزه بیش از ۲۷۰۰۰ هواپیمای تجاری در جهان پرواز می‌کنند و هزاران هواپیمای سبک و هلیکوپتر نیز وجود دارد. تقاضا برای هواپیمای مسافربری به تنهایی از ۱۵،۰۰۰ تا امروز به بیش از ۳۱،۵۰۰ تا سال ۲۰۳۰ خواهد رسید.

آلومینیوم جزء اصلی ساخت هواپیما است که حدود ٪۸۰ وزن بدون بار هواپیما را تشکیل می‌دهد. از آنجا که فلز مقاوم در برابر خوردگی است، برخی از شرکت‌های هواپیمایی، هواپیمای تولید شده خود را رنگ نمی‌کنند، که باعث صرفه جویی چند صد کیلوگرم در وزن می‌شود.
تولید کنندگان هواپیما از آلیاژهای با مقاومت بالا (عمدتا آلیاژ ۷۰۷۵) برای تقویت ساختارهای آلومینیومی استفاده می‌کنند. به آلیاژ ۷۰۷۵ روی و مس برای افزایش استحکام نهایی اضافه شده است، اما مس به سختی جوش پذیر است و لی ظاهر آن را زیبا می‌کند. آلیاژ ۷۰۷۵بهترین ویژگی ماشینکاری را دارد و نتایج بهتری در شکل پذیری را نشان می‌دهد.

تاثیر آلومینیوم در مقاومت بدنه هواپیما

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

لطفا جای خالی زیر را پرکنید *

پست مرتبط

برش CNC

اگر تعداد زیادی از قطعات مورد نیاز باشد و آنها باید دقیقا برش داده شوند…ادامه مطلب